Derby są nasze!  |  Świt – Legionovia 1:0 (0:0) [ZDJĘCIA, BRAMKI]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył w derbach regionu z Legionovią Legionowo 1:0. W ubiegła środę jedyną bramkę na wagę wygranej zdobył Radosław Kamiński.

Trener Mariusz Miecznikowski zdecydował się na kilka zmian. W bramce zagrał Jakub Lemanowicz, w miejsce pauzujących za żółte kartki Huberta Michalika wszedł Marcel Bykowski, a Bartosza Dąbrowskiego zastąpił Patryk Cieślak. Na środku obrony kapitana Świtu – Karola Drwęckiego zmienił Radosław Kamiński.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły po kilka dogodnych sytuacji, jednak żadnej ze stron nie udało się doprowadzić do strzelenia gola. Po zmianie stron Świt zdobył bramkę po stałym fragmencie gry. W 59. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Sosnowskiego, piłkę głową uderzył Kamiński i wyprowadził Świt na jednobramkowe prowadzenie. Kilka minut później drugą żółta kartką, a w konsekwencji czerwoną został ukarany Mateusz Długołęcki i Biało-Zieloni niemal 30 minut musieli grać w osłabieniu. Ostatecznie udało się utrzymać wynik i Świt po raz trzeci z rzędu dopisał na swoje konto komplet punktów.

Nowodworzanie kolejne spotkanie rozegrają już w najbliższą sobotę. O godz. 17:00 również na własnym stadionie zmierza się ze Zniczem Biała Piska. W tym spotkaniu będą mogli już uczestniczyć Kibice! Bilety na mecz można nabywać w przedsprzedaży na stronie www.bilet.pax.pl, a także w dniu meczu w kasie biletowej od godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy!