Finał nie dla nas. Victoria – Świt 4:3

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał 3:4 mecz półfinałowy okręgowego Pucharu Polski z Victorią Sulejówek. Tym samy nowodworzanie stracili szansę zdobycia pucharu po raz trzeci raz z rzędu.

Początek spotkania był niezwykle szalony, bo już po trzydziestu minutach był remis 3:3. Pierwsi na prowadzenie w 13. minucie wyszyli gospodarze, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową do bramki trafił Wojciech Wocial. Świt odpowiedział po 3 minutach.  Michał Steć pięknym strzałem z około 30 metrów z rzutu wolnego wyrównał. Gra została wznowiona, a gospodarze znów trafili do bramki Mateusza Prusa i ponownie strzelił Wocial, głową lobując bramkarza Świtu.

Nowodworzanie ponownie doprowadzili do remisu w 25. minucie. Po centrze Pawła Broniszewskiego z lewego skrzydła, bramkę głową zdobył Karol Drwęcki. Victoria nie pozwoliła nabrać Świtowi wiatru w żagle i na prowadzenie po raz trzeci wyszła 2 minuty później. W pole karne nowodworzan wszedł Samuelson Odunka i po dośrodkowaniu piłka odbyła się od Radosława Kamińskiego wpadając do bramki Świtu.

„Bokserska wymiana” zakończyła się w 31. minucie. Wtedy po bardzo dobrym prostopadłym podaniu Michała Stecia do piłki dopadł Mariusz Gabrych i jeszcze lepszym strzałem zdobył trzecią bramkę. Po zmianie stron hokejowe zapędy nieco ucichły. Obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, ale ostatni – decydujący cios wystosowali gospodarze. W 81. minucie Victoria odebrała piłkę Świtowi na ich połowie, a z 20 metrów swoją 3. bramkę zdobył Wocial.

W drugim meczu półfinałowym Legia II Warszawa pokonała 2:1 Mławiankę Mława i to ona zagra z Victorią Sulejówek w finale o Puchar Polski Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, a nowodworzanie po dwuletnim panowaniu muszą ustąpić tronu.

Źródło: NoToSport.pl, fot. Wojciech Lewandowski