Zwyciężamy w finale Pucharu Polski!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył z Ursusem Warszawa w finale Pucharu Polski MZPN i awansował do rozgrywek centralnych turnieju „tysiąca drużyn”.

Mecz rozpoczął się jednak nie pomyśli gospodarzy. Już w 10. minucie Ursus wyszedł na prowadzenie, po golu z rzutu karnego, a w 20. minucie podwyższył prowadzenie. Nowodworzanie zdobyli kontaktowego gola w 30. minucie także z rzutu karnego, który wykonał Rafał Maciejewski. Ten sam zawodnik w 53. minucie z jedenastki doprowadził do wyrównania.

Warszawiacy nie odpuszczali i w 69. minucie ponownie prowadzili. Bramkę na 3:2 zdobył chwile wcześniej wprowadzony na boisko Sebastian Szerszeń.  Pięć minut później Biało-Zieloni wyrównali za sprawą Michała Drewnowskiego. Wynik do końca regulaminowego czasu gry nie uległ zmianie, co oznaczało dogrywkę. Dodatkowy czas gry także nie rozstrzygnął zwycięzcy i ostateczne nowodworzanie wytrzymali grę nerwów w rzutach karnych, pokonując Ursus 6:5.

Dzięki zwycięstwu Świt Nowy Dwór Mazowiecki wywalczył puchar szczebla wojewódzkiego, nagrodę w wysokości 40 000 zł oraz możliwość gry w centralnym Pucharze Polski.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Ursus Warszawa 3:3 pk. 6:5

Bramki: Rafał Maciejewski 30′ (k), 53′ (k), Michał Drewnowski 74′ – Patryk Kamiński 10′ (k), 20′, Sebastian Szerszeń 69′

Rzuty karne: Długołęcki, Drewnowski, Cieślak, Michalik B., Maciejewski, Michalik H. – Szerszeń, Kamiński, Dzięcioł, Dziełak, Skowroński, NK Biernacik (obronił Prus).

Świt: Prus, Kamiński, Drwęcki, Cuch, Kusiński (46′ Michalik H.), Tlaga (98′ Pruszkowski), Basiuk (84′ Długołęcki), Michalik B., Wiśniewski (Cieślak), Maciejewski, Kwiatkowski (71′ Drewnowski).

Ursus: Wienczatek – Dzięcioł, Kabala, Skowroński, Górecki, Prusinowski (75′ Baranowski), Słomka (82′ Dziełak), Biernacik, Możdżonek (99′ Nowiński), Kamiński, Muszyński (66′ Szerszeń).