Zwycięstwo z Polonią!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na własnym stadionie Polonię Warszawa 2:1 w ramach 29. kolejki III ligi gr. I. Nowodworzanie cenne 3 punkty wywalczyli golem w doliczonym czasie gry. Bramki dla Świtu zdobywali Mariusz Gabrych i Radosław Kamiński. 

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy ruszyli zdecydowanie po pierwszego gola. Kilkukrotnie swojego szczęścia próbował Cezary Sauczek. Świt stworzył zagrożenie dopiero po 20. minucie, ale wyszedł na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. W 41. minucie prostopadłym podaniem został obsłużony Mariusz Gabrych, który bez problemów pokonał Jana Balawejdera i uszczęśliwił licznie zgromadzonych kibiców w Nowym Dworze. W 43. minucie Polonia powinna doprowadzić do wyrównania, ale strzał Mateusza Małka minął bramkę Mateusza Prusa. Tym samym Świt utrzymał prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Drugą połowę podobnie jak pierwszą, lepiej rozpoczęli goście, którzy dążyli do wyrównania. Świt został zepchnięty do defensywy i ograniczał się do kontr. Dobrze w tym meczu wyglądał duet obrońców Kamiński – Drwęcki.. W 61. minucie bardzo dobry strzał Gabrycha z rzutu wolnego wylądował na poprzeczce polonistów. W 75. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Tomasz Chałas. Świt po tym golu ruszył do ataku. W doliczonym czasie nowodworzanie strzelili bramkę na wagę 3 punktów. Po zamieszaniu w polu karnym Radosław Kamiński wepchnął piłkę do bramki.

Świt po zwycięstwie nad Polonią wskoczył na 5. miejsce w tabeli III ligi. Nowodworzanie nie przegrali jeszcze żadnego meczu w ty roku na własnym stadionie. Kolejna szansa na punkty już w środę. Podopieczni Rafała Kleniewskiego rozegrają mecz w Łomży z tamtejszym ŁKS-em.

Rafał Gadzała NoToSport.pl, fot. Wojciech Lewandowski

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Polonia Warszawa 2:1 (1:0)  

41′ Mariusz Gabrych, 90′ Radosław Kamiński – 75′ Tomasz Chałas

Świt: Prus, Perzyna, Kamiński, Drwęcki, Pietroń, Garbych, Kozłowski (90′ Cuch), Pałczyński (84′ Wolski), Piwowarek (75′ Smardzewski), Pomorski, Broniszewski

Widzów: 875