Zwycięstwo w dwie minuty! Sokół Al. Łódzki – Świt 2:3

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegłą sobotę po piorunującej końcówce pokonał Sokół Aleksandrów Łódzki 3:2. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Kamil Waśniowski i dwukrotnie Rafał Maciejewski.

Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando gospodarzy. Już w 12. minucie Sokół wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową strzelił Artur Gieraga. Kilka minut później poważnej kontuzji doznał kapitan Świtu – Karol Drwęcki. W walce o górną piłkę zderzył się głową z jednym z zawodników gospodarzy, a w konsekwencji opuścił boisko z rozciętym łukiem brwiowym i złamanym nosem. Gdy Drwęcki był jeszcze opatrywany przy linii bocznej boiska, Hubert Michalik zdecydował się na dośrodkowanie z lewego skrzydła do Rafała Maciejewskiego, a ten zdołał doprowadzić do wyrównania.

Mecz od początku nie układał się po myśli nowodworzan, ale bramka Maciejewskiego dawała nadzieję na wywalczenie choćby remisu. W 61. minucie Sokół ponownie wyszedł na prowadzenie. Po centrze Jakuba Szarpaka, głową z bliskiej odległości gola strzelił Jakub Zagórski. Nowodworzanie zdawali się przejmować inicjatywę w meczu, mimo niekorzystnego rezultatu. W 82. minucie w polu karnym został sfaulowany Arkadiusz Ciach, a sędzia podyktował rzut karny. Okazji na wyrównanie nie wykorzystał Maciejewski, którego strzał obronił Bartosz Kaniecki.

Nowodworzanie wyraźnie podrażnieni i zmotywowani rzucili się na rywala, co przyniosło skutek w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Kamil Tlaga przychwycił piłkę we własnym polu karnym i po przebiegnięciu około 40. metrów podał do Ciacha, a ten do Kamila Waśniowskiego. Piłka po próbie strzału, trafiła na prawe skrzydło do Kamila Wiśniewskiego, a po jego podaniu drugiej próby nie zmarnował Waśniowski i doprowadził do remisu. Zawodnikom Świtu jednak to nie wystarczyło. W ostatniej akcji meczu, z rzutu rożnego dośrodkował Basiuk, a do piłki dopadł Maciejewski, który w pełni spłacił dług za niestrzelony rzut karny i zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego po 5. kolejkach zajmują 3. miejcie ze stratą jednego puntu do lidera. Kolejne spotkanie nowodworzanie rozegrają w najbliższy piątek na wyjeździe. O 17.00 zmierzą się z Skierniewicach z miejscową Unią.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (1:1)

Bramki: Gieraga 12′, Zagórski 62′ – Maciejewski 26′, 90′, Waśniowski 90′

Sokół: Kaniecki – Dziuba (46′ Galara), Bogołębski, Pecyna (75′ Bociek), Stolarczyk, Nowacki (46′ Sołtysiński), Szarpak, Maćczak, Zagórski (65′ Cupriak), Wożniczak, Gieraga.

Świt: Niezgoda – Kamiński, Pomorski, Drwęcki (15′ Cuch), Michalik H. (64′ Wiśniewski), Broniszewski (46′ Michalik B.), Ciach, Kwiatkowski (86′ Waśniowski), Tlaga, Basiuk, Maciejewski.

Żółte kartki: Bogołębski, Pecyna  – Tlaga, Broniszewski, Ciach, Basiuk

Widzów: 150