Zwycięstwo w 90. minucie!  |  Świt – Legia II 2:1 (0:0) [wideo, zdjęcia]

Nowodworzanie w ubiegłą niedzielę, 22 maja 2022 r. zwyciężyli z Legią II Warszawa 2:1. Dwa trafienia na wagę trzech punktów w 90. minucie zdobył Yaroslaw Yampol.


W składzie Świtu znów pojawiło się sporo roszad. W ataku wystąpił Marcel Niesłuchowski a na skrzydła zagrali Filip Kowalczyk i Jan Nawotczyński. W linii pomocy wyszli Jacek Tkaczyk, Łukasz Sosnowski i Piotr Basiuk. Na środku obrony trener Mariusz Miecznikowski zdecydował się wstawić Bartosza Michalika i Sebastiana Cucha, a na prawym i lewych skrzydle Damiana Ślesickiego i Patryka Cieślaka.

O pierwszej połowie można napisać, że się odbyła. Więcej emocji i zwrotów akcji kibice zobaczyli w drugiej części. Na boisko w miejsce Filipa Kowalczyka wszedł Yaroslav Yampol, a Marcela Niesłuchowskiego – Jewhen Radionow. W 50. minucie po akcji pozycyjnej i strzale sprzed pola karnego Dawida Dzięgielewskiego goście wyszli na prowadzenie. Świt odwrócił wynik dopiero w końcówce meczu. W 90. minucie na prostopadłe podanie do wychodzącego na czystą pozycję Yampola, zdecydował się Tkaczyk. Pomocnik Świtu nie zmarnował okazji i doprowadził do remisu. Dwie minuty później w doliczonym czasie gry, ukraiński zawodnik zdobył drugą bramkę. Tym razem wykorzystał dośrodkowanie Szymona Kuźmy i tym samym dał zwycięstwo Biało-Zielonym.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki dzięki zwycięstwu awansował na 3. miejsce w tabeli III ligi. W najbliższą sobotę o godz. 13:00 w Białobrzegach zagra z tamtejszą Pilicą.

III liga gr. 1 – 33. kolejka
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Legia II Warszawa 2:1 (0:0)
Bramki: Yaroslav Yampol 90′, 90+3′ – Dawid Dzięgielewski 50′

Świt: Albert Posiadała (75′ Marceli Wasilko) – Damian Ślesicki (63′ Jerzy Munik), Sebastian Cuch, Bartosz Michalik, Patryk Cieślak, Filip Kowalczyk (46′ Yaroslav Yampol), Piotr Basiuk, Łukasz Sosnowski (63′ Szymon Kuźma), Jacek Tkaczyk, Jan Nawotczyński, Marcel Niesłuchowski (46′ Jewhen Radionow).

Legia II: Maciej Kikolski – Nikodem Niski, Karol Nojszewski, Patryk Konik, Bartosz Widejko, Wiktor Kamiński (90′ Kacper Gościniarek), Filip Laskowski, Patryk Pierzak, Kacper Skwierczyński (46′ Jakub Czajkowski), Jakub Kwiatkowski, Dawid Dzięgielewski (57′ Arkadiusz Ciach).

Żółte kartki: Cieślak, Sosnowski, Nawotczyński – Niski, Noiszewski, Konik, Dzięgielewski.
Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce).