Zwycięstwo!  |  Świt – Polonia Warszawa 2:0 (0:0) [ZDJĘCIA]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył na własnym stadionie z Polonią Warszawa 2:0. Sobotni mecz był ostatnim w rundzie zasadniczej.

Nowodworzanie po czterech meczach z rzędu bez zwycięstwa liczyli na przełamanie. Pierwsza połowa jednak była trudna. Zawodnicy Świtu grali pod wiatr, co znacznie utrudniało długie podaniach, czy wznowienia gry. Mimo niesprzejających warunków, Świt był bliski zdobycia bramki po strzale Arkadiusza Ciacha, jednak piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Polonii Warszawa.

Po zmianie stron to goście padli ofiarą silnego wiatru i Świt miał ułatwione zadanie. W 62. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Sosnowskiego, głową do własnej bramki trafił Damian Mosiejko. Mimo prowadzenia, Świt nie odpuścił. W 90. minucie ponowonie po centrze z rzutu rożnego Sosnowskiego, celnym strzałem wynik meczu ustalił Arkadiusz Ciach.

Mecz z Polonią był ostatnim spotkaniem w rundzie zasadnicznej. Dzięki zwycięstwu nowodworzanie zajęli 6. miejsce, co oznacza pewne utrzymanie i możliwość walki o awans w grupie mistrzowskiej. Według ramowego terminarza, Świt w kolejnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z drużyną, która zajęła 3. miejsce – Zniczem Biała Piska. Wkróce poznamy termin meczu.

Opróćz Świtu w pierwszej ósemce zapewnili sobie miejsce: Legia II Warszawa, Polonia Warszawa, Jagiellonia II Białystok, Unia Skierniewice, Znicz Biała Piska, Legionovia Legionowo i Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Polonia Warszawa 2:0 (0:0)

Bramki: 62′ Damian Mosiejko (s), 90′ Arkadiusz Ciach.

Świt: Mateusz Prus – Sebastian Cuch, Karol Drwęcki (c), Mateusz Długołęcki, Arkadiusz Ciach, Kamil Tlaga (83′ Hubert Michalik), Kamil Wiśniewski (86′ Michał Drewnowski), Bartosz Michalik, Bartosz Dąbrowski, Łukasz Sosnowski, Szymon Kuźma (90′ Tom Dobek-Pietrowski).

Polonia: Dawid Leleń – Damian Mosiejko, Patryk Paczuk (69′ Rafał Parobczyk), Jan Goliński, Grzegorz Wojdyga (c), Daniel Smuga (69′ Marcio), Wiktor Niewiarowski (58′ Jakub Wyszkowski), Tomasz Wełna, Łukasz Piątek, Adam Pazio, Rafał Kujawa (79′ Kamil Słoma).

Żółte kartki: Kamil Tlaga, Łukasz Sosnowski.

Sędzia: Bartosz Banasiak (KS Łódź).

zestaw bitewny przez Lewego Autor & nbsp;