Zwycięstwo przy Konwiktorskiej. Polonia – Świt 0:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe z Polonia Warszawa 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 36. minucie Rafał Maciejewski.

Nowodworzanie przeważali od pierwszych minut spotkania. Swoją przewagę udokumentowali w 36. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową odbił Karol Drwęcki, a do bramki także głową skierował Rafał Maciejewski. Po zmianie stron Świt nadal grał konsekwentnie, ale mimo kilku dobrych okazji na podwyższenie wyniku nie strzelił kolejnego gola.

Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego zajmują 3. miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do liderującego Sokoła Ostróda. Ze względu na budowę bieżni lekkoatletycznej na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowiecki, Świt kolejny mecz także zagra na wyjeździe. Przeciwnikiem nowodworzan będzie Ursus Warszawa. Mecz wstępnie planowany w Nowym Dworze, przełożono na sobotę (19.10) na godz. 14:00 i odbędzie przy ul. Sosnkowskiego z Warszawie.

Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:1)

Bramka: Rafał Maciejewski 36′

Polonia: Kowalczyk, Zajączkowski, Wojdyga, Goliński, Rakowski, Zych (62′ Wasilewski), Olczak (80′ Babiński), Niemyjski, Andrzejewski (68′ Kamiński), Wilanowski, Pieczara.

Świt: Prus – Kamiński, Pomorski, Drwęcki, Basiuk, Kwiatkowski (87′ Waśniowski), Tlaga, Michalik B. (90′ Michalik H.), Wiśniewski, Możdżonek, Maciejewski (86′ Napora).