Zwycięstwo!  |  Legia II – Świt 0:3

Biało-Zieloni zwyciężyli w wyjazdowym meczu z rezerwami Legii Warszawa 0:3. W ubiegłą sobotę dla Świtu bramki zdobyli Bartosz Michalik, Łukasz Sosnowski i Michał Drewnowski.

Nowodworzanie po remisie z Sokołem Aleksandrów Łódzki i porażce przed własną publicznością ze Zniczem Biała Piska powrócili na zwycięską ścieżkę. Do meczu z Legią II Warszawa przystąpili niemal w optymalnym składzie, zabrakło jedynie Kamila Tlagi, który leczy uraz. W 10. minucie Biało-Zieloni musieli jednak dokonać zmiany. W miejsce kontuzjowanego Mateusza Kwiatkowskiego wszedł Michał Drewnowski. Świt wyszedł na prowadzenie w 27. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Sosnowskiego, głową gola strzelił Bartosz Michalik. Do przerwy podopieczni trenera Mariusza Miecznikowskiego utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Świt grał odpowiedzialnie i konsekwentnie, co zaowocowało kolnymi bramkami. W 56. minucie po zamieszaniu w polu karnym Legii II, bramkarz stołecznych złapał piłkę po podaniu od własnego zawodnika. Sędzia Kamil Żmijewski podyktował rzut wolny pośredni z około 7 metrów, który wykorzystał Sosnowski i podwyższył prowadzenie. 12 minut później nowodworzanie ustalili wynik meczu. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Patryka Cieślaka, najlepiej pod bramką Legii odnalazł się Michał Drewnowski i strzelił gola na 3:0.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki dzięki zwycięstwu awansował na 3. miejsce w tabli i obecnie traci 1 punkt do liderujących Sokoła Aleksandrów Łódzki i Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Następne spotkanie zawodnicy Mariusza Miecznikowskiego zagrają na własnym stadionie. W sobotę 3 października o godz. 13:00 zmierzą się z Huraganem Morąg/.

Legia II Warszawa – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1)

Bramki: Bartosz Michalik 27′, Łukasz Sosnowski 56′, Michał Drewnowski 68′.

Legia II: Tobiasz – Mosór, Matsenko, Kisiel (53′ Wojtysiak), Włodarczyk (65′ Warchoł), Ciepiela, Konik, Cielemięcki (75′ Skibicki), Cichocki, Niski (53′ Kwietniewski), Kurowski.

Świt: Prus – Cuch, Drwęcki (73′ Kamiński), Michalik H. (83′ Bykowski), Kwiatkowski (10′ Drewnowski), Kuźma, Cieślak, Wiśniewski, Michalik B., Sosnowski, Ciach.
Sędziował: Kamil Żmijewski (WMZPN)