Zwycięski Dzień Dziecka  |  Świt – Mamry Giżycko 3:1 (1:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył w środowym meczu z Marmami Giżycko 3:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Jan Nawotczyński, Yarolav Yampol i Szymon Kuźma.

Meczowi towarzyszyła wyjątkowa otoczka, ze względu na przypadający Dzień Dziecka. Najmłodsi kibice mogli skorzystać z dmuchańca, darmowych lodów i popcoru, zajrzeć do strefy kolorowanek i animacji sportowych gdzie przebywali zawodnicy Świtu. W przerwie meczu wystąpiły nasze Świtowskie cheerleaderki, a dzieci wzięły udział w konkursie rzutów karnych.

W meczu znów nie zabrakło roszad i występu wychowanków Świtu. Nowodworzanie wyszli na prowadzenie w 30. minucie po golu Jana Nawotczyńskiego. Na kolejne bramki kibice czekali aż do końcówki drugiej połowy. W 81. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową do bramki gospodarzy trafił Adrian Kucharski i Mamry wyrównały. Kilkadziesiąt sekund później miejscowi znów prowadzili. Po ataku pozycyjnym, prostopadłym podaniem popisał się Szymon Kuźma, a do piłki doszedł Yaroslav Yampol, który w sytuacji sam na sam strzelił drugiego gola. 3 minuty później wynik meczu na 3:1 bezpośrednio z rzutu wolnego ustalił Kuźma.

Nowodworzanom pozostały jeszcze trzy spotkania. W najbliższa sobotę na wyjeździe zmierzą się z Bronią Radom. Mecz zaplanowano na godz. 17:00.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Mamry Giżycko 3:1 (1:0)
Bramki: Jan Nawotczyński 30′, Yaroslav Yampol 82′, Szymon Kuźma 85′ – Adrian Kucharski 82′.

Świt: Marceli Wasilko – Damian Ślesicki (62′ Hubert Michalik), Łukasz Sosnowski, Bartosz Michalik, Arkadiusz Giżyński (77′ Sebastian Cuch), Jan Nawotczyński, Jerzy Munik, Piotr Basiuk (62′ Szymon Kuźma), Jacek Tkaczyk, Marcel Niesłuchowski, Jewhen Radionow (62′ Yaroslaw Yampol).

Mamry: Maciej Woźniak – Eduard Serbuł, Adrian Kucharski, Łukasz Broź, Wojciech Kuriata, Mateusz Skonieczka (46′ Michał Świderski), Mariusz Bucio (65′ Krystian Wiszniewski), Arkadiusz Mroczkowski (11′ Mariusz Rutkowski (75′ Adrian Ratajczak)), Szymon Łapiński, Rafał Raiński (46′ Fabio), Krystian Sadocha.

Żółte kartki: Munik – Kuriata.
Sędzia: Paweł Kostko (Białystok).