Znicz górą  |  Znicz Biała Piska – Świt 3:0 (1:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ 0:3 Zniczowi Biała Piska w wyjazdowym spotkaniu 32. kolejki III ligi.

Trener Mariusz Miecznikowski zdecydował się na wiele zmian w składzie. W formacji obronnej zagrali m.in. na skrzydle Hubert Michalik, a do środka zszedł Patryk Cieślak. W środku pomocy wystąpił Bartosz Michalik, a w miejsce pauzującego Jewhena Radionowa wszedł Marcel Niesłuchowski, a na bokach wyszli Jan Nawotczyński i Filip Kowalczyk. Warto również odnotować debiut Marcelego Wasilko, który zmienił w bramce Alberta Posiadałę w 70. minucie.

Nowodworzanie w pierwszych minutach wyszli pewnie i posiadali optyczną przewagę. To jednak gospodarze strzelili w 24. minucie. Po akcji środkiem pola w sytuacji sam na sam znalazł się Radosław Gulbierz i trafił do bramki Świtu. Po zmianie stron Znicz podwyższył prowadzenie. Tym razem do środka pola zbiegł Maciej Famulak, minął dwóch obrońców Świtu i zdobył drugą bramkę. Gospodarze przypieczętowali zwycięstwo w 77. minucie. Marcin Fiedorowicz wywalczył pozycję, zbiegł z lewego skrzydła i sprytnym strzałem pokonał Marcelego Wasilko.

Zwycięstwo gospodarzy daje im jeszcze nadzieje w walce o utrzymanie, dla Świtu było to spotkanie, w którym mieli okazję zagrać zawodnicy do tej pory występujący. Biało-Zieloni w kolejnym meczu zmierzą się z Legia II Warszawa. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 22 maja o godz. 17:00 w Nowym Dworze Mazowieckim.

32. kolejka – III liga gr. 1

Znicz Biała Piska – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (2:0)
Bramki: Radosław Gulbierz 24′, Maciej Famulak 51′, Marcin Fiedorowicz 77′.

Znicz: Adam Radzikowski – Bartosz Pawluczuk (82′ Jakub Mosakowski), Jędrzej Ponurko, Adrian Duchnowski, Hubert Molski, Marcin Fiedorowicz (85′ Bartosz Kalicki), Radosław Gulbierz (75′ Łukasz Trąbka), Łukasz Kuśnierz (82′ Oskar Kottlenga), Mateusz Furman, Maciej Famulak (85′ Mateusz Barwikowski), Bartosz Giełażyn.

Świt: Albert Posiadała (70′ Marceli Wasilko) – Hubert Michalik (60′ Damian Ślesicki), Sebastian Cuch, Patryk Cieślak (70′ Piotr Basiuk), Bartosz Dąbrowski, Filip Kowalczyk (60′ Szymon Kuźma), Jarosław Jampol, Bartosz Michalik, Jacek Tkaczyk, Jan Nawotczyński, Marcel Niesłuchowski.

Żółte kartki: Pawluczuk, Kottlenga – Dąbrowski.
Sędzia: Dawid Deptuła (Białystok).