Zeszło z nas powietrze  |  ŁKS II Łódź – Świt 6:1 (4:1) [zdjęcia]

W sobotnim meczu III ligi Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ na wyjeździe ŁKS-owi II Łódź 1:6. Było to ostatnie spotkanie w sezonie.

Wysoką porażką, bo aż 1:6, zakończyliśmy sezon 2021/22.  Ewidentnie zeszło z nas powietrze na ostatni mecz. Gospodarze już w 19. minucie prowadzili 3:0. W 29. minucie w polu karnym został sfaulowany Hubert Michalik, a Jewgen Radionow wykorzystał rzut karny i zdobył jedynego gola dla Biało Zielonych. Tuż przed przerwą ŁKS II podwyższył prowadzenie na 4:1 po bramce Adriana Czepickiego.

Po zmianie stron rezerwy ŁKS-u pokonali Marcelego Wasilkę jeszcze dwa razy. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Jastrzembski. Nowodworzanie zakończyli rozgrywki na 3. miejscu z dorobkiem 59-ciu punktów. Awans do II ligi wywalczyła Polonia Warszawa, która w przedostatniej kolejce wyprzedziła Legionovię Legionowo.

W przyszłym sezonie na pewno nie zobaczymy Wissy Szczuczyn, Sokoła Aleksandrów Łódzki, Znicza Biała Piska, GKS-u Wikielec i Mamrów Giżycko. Pewne awansu do III ligi są już Warta Sieradz (IV liga łódzka), Olimpia Zambrów (IV podlaska), Concordia Elbląg (IV liga warmińsko-mazurska). O awans na Mazowszu w barażach zawalczą MKS Piaseczno i Mławianka Mława.

Przed zawodnikami 2,5 tygodnia urlopu. Nowodworzanie przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 5 lipca.

38. kolejka – III liga gr. 1
ŁKS II Łódź – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 6:1 (4:1)
Bramki: Aleksander Ślęzak 7′, Jakub Piotrowski 16′, Adrian Czypicki 19′, Jędrzej Zając 40′, Mateusz Jastrzembski 58′, 88′ – Jewgen Radionow 29′ (k)

ŁKS: Tomasz Kucharski – Jowin Radziński, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht (55′ Michał Karlikowski), Lamine Coulibaly (65′ Dariusz Gmosiński), Jędrzej Zając, Adrian Czypicki, Wiktor Kościuk, Błażej Radwanek (75′ Jan Łabędzki), Mikołaj Lipień (55′ Mateusz Jastrzembski), Jakub Piotrowski (75′ Adam Król).

Świt: Marceli Wasilko – Hubert Michalik (46′ Damian Ślesicki), Karol Drwęcki, Radosław Kamiński, Arkadiusz Giżyński, Marcel Niesłuchowski (65′ Sebastian Cuch), Piotr Basiuk, Jacek Tkaczyk, Jan Nawotczyński, Bartosz Dąbrowski (55′ Yaroslav Yampol), Jewhen Radionow.

Żółte kartki: Radziński, Lambrecht, Czypicki – Kamiński, Tkaczyk, Radionow x2 (77′)
Sędzia: Eliasz Pawlak (Poznań).