Zabójcza kontra! Świt – Pelikan Łowicz 1:0

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył przed własną publicznością w niedzielne popołudnie 1:0 z Pelikanem Łowicz. Bramkę dla Świtu zdobył Kamil Wiśniewski.

Nowodworzanie po raz kolejny zgotowali swoim kibicom horror. Coraz liczniej zaglądający na stadion przy Sportowej fani czekali na zwycięską bramkę do ostatnich minut. Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego rozstrzygnęli spotkanie dopiero w 90. minucie.

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Pelikan, piłkę przechwycili zawodnicy Świtu i natychmiast rozpoczęli kontratak. Lewym skrzydłem z piłkę pobiegł Mateusz Kwiatkowski i dośrodkował do wbiegającego Kamila Wiśniewskiego, który nie zmarnował okazji do strzelenia gola.

Świt po mały wyrasta na „mistrza” końcówek. To już trzecie spotkanie, które Biało-Zieloni rozstrzygnęli na swoją korzyść w ostatnich minutach. Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli III ligi z jednopunktową stratą do liderującego Sokoła Ostródy. Następny mecz Świt zagra na wyjeździe w sobotę, 14 września. O 16.30 zmierzy się w Elblągu z Concordią.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pelikan Łowicz 1:0 (0:0)

Bramka: 90′ Kamil Wiśniewski

Świt: Niezgoda – Kamiński, Cuch, Pomorski, Cieślak (78′ Michalik H.), Broniszewski (78′ Waśniowski), Ciach, Kwiatkowski, Tlaga, Basiuk, Maciejewski (64′ Wiśniewski).

Pelikan: Humerski – Wawrzyński, Żółtowski, Pomianowski, Piekarski, Wyszogrodzki, Mycka, Kaczorowski, Głowiński (68′ Kowalczyk), Warchoł, Woźniak.

Żółte kartki: Kwiatkowski, Basiuk, Waśniowski – Żółtowski, Wyszogrodzki, Mycka.

Sędzia: Damian Krumplewski (Warmińsko-Mazurski ZPN)

Widzów: 350

fot. Wojciech Lewandowski