Z Tomaszowa z tarczą!  |  Lechia – Świt 0:2 [WIDEO]

Biało-Zieloni zwyciężyli na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:0. Bramki dla Świtu zdobyli Piotr Kusiński i Arkadiusz Ciach.

Nowodworzanie do meczu przystąpili już niemal w pełnym składzie. W „osiemnastce” meczowej zabrakło jeszcze Mateusza Długołęckiego, ale do zespołu powrócił już Hubert Michalik. Trener Mariusz Miecznikowski zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowej „jedenastce”. Na bramce pojawił się Mateusz Prus, a Sebastiana Cucha zastąpił Radosław Kamiński.

W pierwszej połowie nowodworzanie przeważali i kilkukrotnie zagrozili bramce rywali. Ostatecznie przewagi nie udało się skwitować bramką i po 45. minutach był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron już w 50. minucie Świt wyszedł na prowadzenie. Biało-Zieloni przechwycili piłkę przed własnym polem karnym i szybkim podaniem uruchomili wychodzącego Piotra Kusińskiego. Ten minął obrońcę Lechii Tomaszów Mazowiecki i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gospodarzy. Podopieczni trenera Miecznikowskiego kontrolowali spotkanie, jednak momentami bramkowało precyzji i dokładności. W 81. minucie udało się podwyższyć wynik meczu. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Lechii znalazł się Arkadiusz Ciach i ustalił wynik meczu.

Po 16. kolejkach (15 meczach) Świt zajmuje 2. miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 32 punktów. Najbliższy mecz Biało Zieloni rozegrają w sobotę, 21 listopada o godz. 11:00. Na własnym stadionie podejmą GKS Wikielec. Zaległe spotkanie z Ruchem Wysokie Mazowieckie odbędzie się w środę, 25 listopada o godz. 13:00.

Adam Szabłowski

Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 (0:0)

Bramki: 50′ Piotr Kusiński, 81′ Arkadiusz Ciach.

Lechia: Gonzales – Cyran, Cieślik, Kaproń (69′ Leszczuk), Żyznowski (60′ Drabik), Jakubczyk, Przygoda (69′ Lewiński), Buczkowski, Przybycień, Radaszkiewicz, Gawron.

Świt: Prus – Kamiński, Drwęcki, Ciach, Tlaga, Kuźma, Cieślak, Wiśniewski (90′ Bykowski), Kusiński (85′ Michalik B.), Sosnowski, Drewnowski (69′ Kwiatkowski).

Żółte kartki: Karpoń, Buczkowski, Radaszkiewicz – Drwęcki, Cieślak.

Sędzia: Dawid Deptuła (WS Podlaski ZPN)