Z Polonią na remis  |  Świt – Polonia Warszawa 1:1 (1:0) [bramki, zdjęcia]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w hicie kolejki zremisował z Polonią Warszawa 1:1. Dla Biało-Zielonych strzelił Hubert Michalik.

W ubiegłą środę, 13 kwietnia Świt Nowy Dwór Mazowiecki rozegrał zaległy mecz 24. kolejki z Polonią Warszawa. Pierwsza połowa należała do nowodworzan, którzy regularnie konstruowali groźne ataki pod bramką Czarnych Koszul. Już w 10. minucie pressing Biało-Zielonych okazał się skuteczny. Świt odebrał piłkę na połowie rywala, szybkim podaniem został obsłużony Hubert Michalik i w sytuacji sam na sam nie dał szans Michałowi Brudnickiemu. Dobry fragment gry udało się skwitować jednym golem.

Po zmianie stron to Polonia przejęła inicjatywę. Starania przyjezdnych poskutkowały bramką w 56. minucie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Wojciecha Fadeckiego, głową do bramki Świtu strzelił Łukasz Piątek. Było to jednak ostatnie trafienie w tym meczu.

Biało-Zieloni w kolejne spotkanie rozegrają już w najbliższą sobotę. O godz. 12:00 zmierzą się z rezerwami Jagielloni Białystok.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Polonia Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: Hubert Michalik 10′ – Łukasz Piątek 56′.

Świt: Albert Posiadała – Hubert Michalik (75′ Damian Ślesicki), Sebastian Cuch, Radosław Kamiński, Patryk Cieślak, Yaroslav Yampol, Szymon Kuźma (50′ Jacek Tkaczyk), Łukasz Sosnowski, Bartosz Michalik, Jan Nawotczyński (65′ Mateusz Kwiatkowski), Arkadiusz Gajewski (75′ Jewhen Radionow).

Polonia: Michał Brudnicki – Adam Pazio, Eryk Mikołajewski, Rafał Kiczuk, Szymon Jarosz, Marcin Pieńkowski (46′ Wojciech Fadecki), Krzysztof Koton, Łukasz Piątek, Piotr Marciniec (63′ Damian Mosiejko), Marcin Kluska (70′ Patryk Paczuk), Krystian Pieczara (70′ Szymon Lewicki).

Żółte kartki: Posiadała, Sosnowski – Mikołajewski, Kiczuk.

Sędzia: Łukasz Szczech (WS Warszawa).

Widzów: 615.