Z Kutna bez punktów  |  KS Kutno – Świt 2:1 (1:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ na wyjeździe KS-owi Kutno 1:2. Jedyne trafienie dla Świtu zaliczył Łukasz Sosnowski.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 5. minucie. Zawodnicy z Kutna odebrali piłkę na połowie Świtu, a po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i zamieszaniu w polu karnym Krzystzof Cudowski pokonał Alberta Posiadałę. Kutnianie podwyższyli prowadzenie po przerwie. W 51. minucie błąd w rozegraniu popełnili nowodworzanie, a miejscowi ruszyli z kontrą. Tym razem po centrze z lewego skrzydła z woleja uderzył Adrian Kralkowski, a piłki po koźle trafiła do bramki Świtu. Biało-Zieloni zdobyli honorowe trafienie w 57. minucie z rzutu karnego wykonywanego przez Łukasza Sosnowskiego.

Kolejny mecz zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego rozegrają 11 maja w środę. O godz. 17:00 zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

30. kolejka – III liga gr. 1
KS Kutno – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (1:0)
Bramki: Krzysztof Cudowski 5′, Adrian Kralkowski 51′ – Łukasz Sosnowski 57′ (k).

Kutno: Patryk Wolański – Kamil Wielgus (28′ Maciej Kraśniewski), Piotr Kasperkiewicz, Jakub Staniszewski, Sebastian Szczytniewski (69′ Bartosz Żyła), Adrian Kralkowski (88′ Adam Patora), Dawid Telestak (88′ Wojciech Skawiński), Bartosz Bujalski, Marcin Kacela, Dominik Głowiński, Krzysztof Cudowski (69′ Mateusz Ostrowski).

Świt: Albert Posiadała – Damian Ślesicki (58′ Hubert Michalik), Sebastian Cuch, Radosław Kamiński, Bartosz Dąbrowski (85′ Marcel Niesłuchowski), Jarosław Jampol, Szymon Kuźma (58′ Filip Kowalczyk), Łukasz Sosnowski (58′ Piotr Basiuk), Jacek Tkaczyk, Jan Nawotczyński, Jewgen Radionow (85′ Jerzy Munik).

Żółte kartki: Szczytniewski, Głowiński, Ostrowski – Tkaczyk.
Sędzia: Krzysztof Kapela (Olsztyn).

fot. mksswit.pl