Wysokie zwycięstwo! Świt – KS Wasilków 7:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w niedzielnym meczu z KS-em Wasilków wygrał 7:1. Kibice z Nowego Dworu zobaczyli aż 3 rzuty karne.

Nowodworzanie efektownie powrócili na własne boisko po ponad miesięcznej przerwie związanej z budową bieżni na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim. Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego zwyciężyli przed własną publicznością aż 7:1!

Pierwsze trafienie dla Biało-Zielonych padło już w 6. minucie za sprawą Arkadiusza Ciacha. Następnie dwukrotnie z rzutu karnego do bramki rywali trafił Rafał Maciejewski, a w 36. i 74. minucie dołożył kolejne dwa trafienia. Do przerwy Świt prowadził 4:0.

Po zmianie stron gościom udało się strzelił honorowego gola, jednak to nie wytrąciło Świtu ze strzeleckiej passy. W 70. minucie piątą bramkę zdobył Krystian Pomorski. W 77. minucie kibice z Nowego Dworu byli świadkami trzeciego w meczu rzutu karnego, który na bramkę zamienił Ciach.

Dzięki czterem golom Rafał Maciejewski awansował na pozycję wicelidera strzelców III ligi, a nowodworzanie awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli. Mecz z Wasilkowem oficjalnie zakończył rundę jesienną. Jednak to nie koniec piłkarskich emocji w tym roku. W najbliższą niedzielę o 13:00 Świtu ponownie zagra na własnym stadionie. W ramach pierwszej wiosennej kolejki Biało-Zieloni zmierzą się z Olimpią Zambrów.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Wasilków 7:1 (4:0)

Bramki: Arkadiusz Ciach 6′, 77′ k, Rafał Maciejewski 21′ k, 33′ k, 36′, 74′, Krystian Pomorski 70′ – Jan Pawłowski 57′

Świt: Niezgoda – Kamiński, Cuch, Pomorski, Drwęcki, Michalik H., Ciach, Kwiatkowski (60′ Waśniowski), Tlaga (78′ Wiśniewski), Basiuk (60′ Broniszewski), Maciejewski (75′ Napora).

Wasilków: Nowajczyk – Butkiewicz, Jakimiuk, Panek, Ostaszewski (77′ Nasuto (80′ Cichoński)), Dudziński, Poduch, Pawłowski, Wysocki (39′ Śliwowski), Zieniewicz, Niegowski (39′ Oracz).

Żółte kartki: Cuch – Nowajczyk, Pawłowski.

Czerwone kartki: Pawłowski (druga żółta 88′).