Wysokie zwycięstwo. Świt – Huragan 5:0

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał 5:0 Kaczkan Huragan Morąg w meczu 5. kolejki III ligi gr. I. Bramki dla nowodworzan strzelali Rudnicki, Cuch oraz trzykrotnie Kozłowski. Jest to druga wygrana Świtu w obecnych rozgrywkach. 

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy szansę na bramkę mieli już w 5. minucie. Strzał jednego z zawodników Huragana obronił jednak Mateusz Prus. Świt swoją okazję miał 2 minuty później, lecz piłka po strzale Sebastiana Cucha odbiła się od poprzeczki. W 10. minucie gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Błąd przy wybyciu  bramkarza gości wykorzystał Konrad Rudnicki, który bez problemów umieścił piłkę w bramce. Niecałe 20 minut później nowodworzanie podwyższyli prowadzenie. Bardzo dobre dośrodkowanie Kamila Wiśniewskiego wykorzystał Marcin Kozłowski. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczął Świt, który ruszył zdecydowanie po trzecią bramkę. W 62. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kozłowski, który wykorzystał kolejne dobre podanie Wiśniewskiego. To nie był koniec bramek w Nowym Dworze. W 73. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Cuch, a w 90. minucie Kozłowski trafił po raz trzeci ustalając wynik meczu na 5:0.

Wygrana z Huraganem była dopiero drugim zwycięstwem Świtu w tym sezonie. Kolejny mecz podopieczni Rafała Kleniewskiego rozegrają 5 września w Ełku z tamtejszym MKS-em, a następny mecz domowy odbędzie się 9 września w niedzielę. Przeciwnikiem „Biało-zielonych” będzie Victoria Sulejówek.

Autor: Rafał Gadzała (notosport.pl), fot. Wojciech Lewandowski

Skrót Spotkania (NoToSport.pl)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Huragan Morąg 5:0 (2:0)

Bramki: 10′ Rudnicki, 32′ 62′ 90′ Kozłowski, 72′ Cuch

Świt: Prus – Kamiński, Cuch, Pomorski, Ostrowski (77′ Michalik), Steć (69′ Truskolaski), Kozłowski, Śledziewski, Rudnicki, Wiśniewski (69′ Witkowski), Maciejewski (85′ Pietroń)

Huragan: Dzikowski – Maciążek, Łysiak (85′ Michałowski), Kruczkowski, Jajkowski, Mariano, Biedrzycki, Stankiewicz, Rosoliński (69′ Tomasz), Grzybowski (59′ Bartkowski), Galik

Żółte kartki: Kozłowski, Maciejewski (Świt), Maciążek (Huragan)