Wysokie zwycięstwo! Świt – Concordia 5:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył w inaugurującym sezon 2020/21 meczu z Concordią Elbląg 5:1. Kolejne spotkanie ligowe Biało-Zieloni zagrają na wyjeździe z Legionovią Legionowo.


Nowodworzanie dobrze zaczęli mecz. Już w 5. minucie pierwszą bramkę zdobył Kamil Wiśniewski. Concordia doprowadziła do wyrównania w 30. minucie za sprawą Bartłomieja Danowskiego, jednak cztery minuty później Świt znów prowadził. W 34. minucie na raty do bramki gości trafił Michał Drewnowski. Wynik pierwszej połowy na 3:1 w 45. minucie efektownym strzałem z 18 metrów ustalił Kamil Wiśniewski.

Po zmianie stron na kolejne bramki trzeba było czekać aż do 90. minuty. Najpierw Rafał Maciejewski był faulowany w polu karnym, za co sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał sam poszkodowany. Tuż przed końcowym gwizdkiem Jacek Tkaczyk wykorzystał dośrodkowanie Maciejewskiego i zdobył piąta bramkę dla Biało-Zielonych.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki następny mecz zagra w czwartek 13 sierpnia 2020 r. o godz. 16:00. W ramach 1/32 finału Pucharu Polski zmierzy się przed własną publicznością z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin. W ramach rozgrywek III ligi, podopieczni trenera Mariusza Miecznikowskiego zagrają na wyjeździe 16 sierpnia o godz. 17:00 w Legionowie z tamtejszą Legionovią.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Concordia Elbląg 5:1 (3:1)

Bramki: Kamil Wiśniewski 5′, 45′, Michał Drewnowski 34′, Rafał Maciejewski 90′ (k), Jacek Tkaczyk 90′ – Bartłomiej Danowski 30′

Świt: Prus – Kamiński, Cuch, Pomorski, Michalik H. (85′ Tkaczyk), Długołęcki, Tlaga (90′ Pruszkowski), Cieślak, Wiśniewski (62′ Michalik B.), Kusiński (62′ Maciejewski), Drewnowski (90′ Wrzesiński).

Concordia: Banach – Maciążek, Pawłowski (46′ Szmydt), Bukacki, Lenart (46′ Bojas), Danowski, Szawara, Kolosov (84′ Pelc M.), Kurs, Burzyński (83′ Kopka), Otręba.

Żółte kartki: Cuch (Świt).

Sędziowie: Jakub Rutkowski – Bartosz Tomaszuk, Piotr Rybiński (Podlaski ZPN).

Fot. Ewa Gruszka