Wyjazdowa zła passa przerwana! Wygrywamy z Turem

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał 2:1 w wyjazdowym meczu 26. kolejki III ligi z Turem Bielsk Podlaski. Zwycięstwo Biało – Zielonym zapewnili Michał Steć i Marcin Kozłowski.

Nowodworzanie od początku rundy wiosennej nie mogli zdobyć kompletu punktów w wyjazdowym meczu ligowym. Nie zabrakło problemów również w starciu z przedostatnim w tabeli Turem Bielsk Podlaski.

Już w 20. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Po faulu Krystiana Pomorskiego na Rafale Babulu sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany. „Biało-zieloni” wyrównali w 32. minucie. Konrad Perzyna wznowił grę z autu z narożnika boiska, podając do Michała Stecia. Ten po wymianie podań z Marcinem Kozłowskim wbiegł w pole karne i bez problemu zdobył bramkę na 1:1.

Do kuriozalnego faulu doszło 4 minuty przed końcem spotkania. Po centrze Krystiana Pałczyńskiego bramkarz gospodarzy minął się z piłką, a ta po odbiciu spadła pod nogi Mariusza Gabrycha. Maciej Kowalski złapał napastnika Świtu za głowę i powalił na ziemię, a sędzia Michał Grocki podyktował rzut karny. Ten na zwycięskiego gola zamienił Marcin Kozłowski.

Świt po 26. kolejkach zajmuje 9. miejsce z 37 punktami na koncie. Kolejny mecz podopieczni trenera Rafała Kleniewskiego zagrają już w najbliższą sobotę. Przy Sportowej 66 w Nowym Dworze o godzinie 17.00 zmierzą się z GKS-em Wikielec.

 

Tur Bielsk Podlaski – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1)

Babul (k) 20′ – Steć 32′, Kozłowski (k) 86′

Tur: Kowalski – Kulikowski (88′ Popiołek), Radecki, Porębski, Lewczuk, Ostaszewski (80′ Zawadzki), Kosiński, Łochnicki, Zieniewicz (67′ Niemczynowicz), Babul, Kosiński

Świt: Prus – Kamiński, Broniszewski (68′ Gabrych), Drwęcki, Pietroń, Perzyna Pomorski, Dara, Kozłowski (90′ Cuch), Steć (84′ Wolski), Pałczyński

Żółte kartki: Kowalski, Ostaszewski – Broniszewski, Drwęcki, Kozłowski, Steć