Wygrywamy z Energią i jesteśmy w ćwierfinale | Energia – Świt 1:2 (0:1)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył w 1/8 finału Pucharu Polski MZPN, pokonując na wyjeździe Energię Kozienice 2:1.

Nowodworzanie przystąpili do rozgrywek okręgowego Pucharu Polski jako obrońca tytułu. W pierwszym meczu bez większych problemów zwyciężyli z występującą w lidze okręgowej Energią Kozienice 2:1. Pierwsza bramka dla nowodworzan padła w 26. minucie po strzale Szymona Kuźmy. Świt mógł już wcześniej wyjść na prowadzenie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Kwiatkowski.

Po zmianie stron i zmiana w obu drużynach gra się nieco wyrównała. Podwyższenie prowadzenia udało się uzyskać dopiero pod koniec meczu. W 88. minucie po dobrym podaniu Marcela Niesłuchowskiego świetnym strzałem popisał się Marcel Bykowski i zdobył bramkę na 2:0. Gospodarzom udało się jeszcze strzelić kontaktowego gola w doliczonym czasie za sprawą Marcela Korzenia.

Biało-Zieloni w ćwierćfinale zmierzą się z ligowym rywalem – Błonianką Błonie. Mecz odbędzie się w Błoniu 19 maja.

1/8 finału PP MZPN: Energia Kozienice – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:1)

Bramki: Marcel Korzeń 90′- Szymon Kuźma 26′, Marcel Bykowski 88′.

Świt: Lemanowicz – Tlaga, Kamiński, Cuch (46′ Drwęcki), Cieślak, Sosnowski (46′ Długołęcki), Kuźma (46′ Michalik B.), Tkaczyk, Michalik H. (62′ Bykowski), Kwiatkowski (85′ Pruszkowski), Dąbrowski (70′ Niesłuchowski).

zestaw bitewny przez Lewego Photę & nbsp;