Wygrywamy!  |  Świt – Unia Skierniewice 3:2 (2:1) [ZDJĘCIA]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegłą sobotę pokonał na własnym stadionie Unię Skierniewice 3:2. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Arkadiusz Ciach, Bartosz Michalik i Kamil Tlaga.

Początek spotkania zdecydowanie można zapisać na korzyść Unii, jednak po 10 minutach gra się wyrównała i to Świt zyskał lekką przewagę. Nowodworzanie przypieczętowali to w 19. minucie. Po dośrodkowaniu Szymona Kuźmy, głową bramkę zdobył Arkadiusz Ciach. W 35. minucie goście doprowadzili do remisu po strzale Piotra Kłąba. W ostatniej akcji pierwszej połowy Świt ponownie wyszedł na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym na strzał zdecydował się Bartosz Michalik, a piłkę odbiła się od słupka i wpadła do bramki Unii.

Po zmianie stron Świt szybko podwyższył prowadzenie. Tym razem do bramki przyczyniła się dwójka zawodników wprowadzona w przerwie meczu. Po podaniu Patryka Cieślaka, najlepiej w polu karnym odnalazł się Kamil Tlaga i strzelił dla Świtu trzeciego gola. Gdy wydawało się, że już nic nie zmieni wyniku meczu, w 86. minucie sędzia Karol Sokół podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Szansę na kontaktową bramkę wykorzystał Paweł Czarnecki. Komplet punktów ostatecznie pozostał w Nowym Dworze.

Świt dzięki trzeciemu z rządu zwycięstwu awansował na 3. miejsce w tabeli III ligi i do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki traci 10 punktów. Kolejny mecz zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego rozegrają w sobotę 17 kwietnia w Białymstoku. O 14:00 zmierzą się z rezerwami Jagielloni.

Adam Szabłowski

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Unia Skierniewice 3:2 (2:1)

Bramki: Arkadiusz Ciach 19′, Bartosz Michalik 45′, Kamil Tlaga 52′ – Piotr Kłąb 35′, Paweł Czarnecki 86′ (k).

Świt: Lemanowicz – Długołęcki, Cuch, Drwęcki, Kamiński (46′ Tlaga), Niesłuchowski (46′ Cieślak), Sosnowski, Kuźma, Michalik B., Wiśniewski (72′ Kwiatkowski), Ciach (79′ Drewnowski).

Unia: Brudnicki – Dudziński, Czarnecki, Pawelec, Kudriawcew, Waśniowski (64′ Karasek), Kowalczyk (78′ Wilanowski), Makuch, Dzięgielewski (64′ Berłowski), Pieńkowski (64′ Łojszczyk), Kłąb (78′ Jasiński).

Żółte kartki: Lemanowicz, Kamiński,  Tlaga, Sosnowski, Michalik B., Ciach, Drwęcki x2 (90′) – Dudziński, Pawelec.

Sędzia: Karol Sokół (Podlaski ZPN).

zestaw bitewny przez Lewego Autor & nbsp;