Wygrywamy!  |  Świt – Jagiellonia II Białystok 1:0

 Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegłą sobotę pokonał na włąsnym stadionie rezerwy Jagiellonii Białystok 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Arkadiusz Ciach.

Tym razem trener Mariusz Miecznikowski nie musiał rotować składem i miał do dyspozycji pełną kadrę. Mimo wszystko nastąpiła zmiana w obronie Biało-Zielonych. W miejsce Karola Drwęckiego pojawił się Radosław Kamiński.

Nowodworzanie jedyną bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w 38. minucie meczu. W polu karnym Jagiellonii został sfaulowany Szymon Kuźma, a sędzia główny meczu – Rafał Michalak bez chwili zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Stały fragment gry wykorzystał Arkadiusz Ciach i zdobył swoją 20. bramkę w sezonie.

Przed Świtem bardzo pracowity tydzień. W najbliższą środę zmierzą się w ramach półfinału Pucharu Polski MZPN na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a w sobotę 5 czerwca na własnym stadionie podejmą o godz. 17:00 Polonię Warszawa. Po 31. kolejach Świt jest wiceliderem z dorobkiem 64 punktów.

Adam Szabłowski, fot. Lewy Photo


MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0)
Bramka: Arkadiusz Ciach 38′ (k).

Świt: Lemanowicz – Cieślak, Cuch, Kamiński, Długołęcki – Kuźma, Sosnowski, Michalik B. – Wiśniewski, Ciach, Dąbrowski (66′ Kwiatkowski).

Jagiellonia II: Gostomski – Huczko (88′ Kosikowski), Majsterek, Płoszkiewicz, Bayer, Zyśk (46′ Lutostański), Matus, Sakowicz (72′ Mościcki), Matras (88′ Arłukowicz), Jarosz, Wasilewski (65′ Jarmołowicz).

Żółte kartki: Kamiński – Matus, Jarosz, Mościcki.
Sędzia: Rafał Michalak (Łódzki ZPN)
Widzów: 220