Wygrywamy rzutem na taśmę  |  Świt – Huragan 4:3

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegłą sobotę rzutem na taśmę zwyciężył z Huraganem Morąg 4:3. Decydująca bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Arkadiusz Ciach.

Nowodworzanie prowadzili 2:0 już w 26. minucie. Najpierw bramkę głowa po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Arkadiusza Ciacha zdobył Michał Drewnowski. 6 minut później sam asystujący Ciach otrzymał prostopadłe podanie od Huberta Michalika i w sytuacji sam na sam strzelił drugiego gola. W 38. minucie goście wykorzystali rzut karny i zdobyli kontaktową bramkę. Tuż przed przerwą w polu karnym faulu na Ciachu dopuścił się Adam Paliwoda i Świt podwyższył prowadzenie na 3:1.

Po zmianie stron Świt nieco stracił polot i do głosu doszli przyjezdni. W 55. minucie strzałem z około 40-stu metrów Wiktor Patrzykąt pokonał Mateusza Prusa i trafił na 2:3. W 70. minucie przyjezdni doprowadzili do remisu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Orlande Kpassa, który głową strzelił dla Huragana. Biało-Zieloni ożywili się po koniec spotkania. W 90. minucie w polu karnym gości był faulowany jeden z zawodników Świtu, a sędzia podyktował rzut karny. Arkadiusz Ciach nie wykorzystał „jedenastki” strzelając w poprzeczkę, jednak po zamieszaniu w polu karnym ponownie faulu dopuścić się Kacper Leszczyński i arbiter ponownie podyktował stały fragment gry. Tym razem Ciach się nie pomylił i ustalił wynik meczu na 4:3.

Zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego dzięki zwycięstwu awansowali na 2. miejsce w tabeli i do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki tracą 1 punkt. Następne spotkanie Świt rozegra na wyjeździe. W sobotę, 10 października o godz. 15:00 zmierzą się z Unią Skierniewice.

 

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Huragan Morąg 4:3 (3:1)

Bramki: 20′ Michał Drewnowski, 26′, 45′ (k), 90′ (k) Arkadiusz Ciach – 38′ (k) Piotr Łysiak, 55′ Wiktor Patrzykąt, 70′ Lago Orlande.

Świt: Prus – Cuch, Drwęcki, Michalik H. (87′ Wrzesiński), Kuźma (65′ Długołęcki), Cieślak, Wiśniewski, Michalik B. (65′ Kusiński), Sosnowski, Drewnowski (80′ Kamiński), Ciach.

Huragan: Leszczyński – Łysiak, Patrzykąt, Paliwoda, Maćkowski (70′ Bucio), Michałowski, Stankiewicz, Ziemak (46′ Lisiecki), Kasprzyk (46′ Orlande), Galik, Szczudliński.

Żółte kartki: Hubert Michalik, Piotr Kusiński – Kacper Leszczyński, Adam Paliwoda, Paweł Galik, Kacper Szczudliński, Lago Orlande, Krzysztof Kościuszko (kierownik).

Czerwone kartki: Jakub Stankiewicz (po meczu)

Sędzia: Patryk Adamczyk – Bartłomiej Nowicki, Jakub Olejniczak (ŁZPN)