Wygrana w Skierniewicach  |  Unia – Świt 0:2 (0:1) [zdjęcia]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył na wyjeździe z Unią Skierniewice 2:0. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Sebastian Cuch i Hubert Michalik.

W ubiegłą sobotę nowodworzanie zmierzyli się w Skierniewicach z miejscową Unią. W składzie nowodworzan zabrakło Yaroslava Yampola i Jewhena Radionova, którzy borykali się z drobnymi urazami. Do składu powrócił Łukasz Sosnowski. Świt od pierwszych minut zarysował przewagę. W 19. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sosnowskiego, piłkę trącił Radosław Kamiński i do bramki Unii strzelił Sebastian Cuch.

Zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego kilkakrotnie powinni podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron w 59. minucie Arkadiusz Gajewski został sfaulowany w polu karnym. Sędzia Konrad Aluszyk podyktował „11”. Strzał Łukasza Sosnowskiego obronił Rafał Grocholski. Jednobramkowe prowadzenie Świtu rodziło wiele nerwowości w grze obu zespołów. W 89. minucie po rzucie rożnym Unii, Świt wyprowadził kontratak. Bartosz Dąbrowski podał do Huberta Michalika, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Grocholskiemu i ustalił wynik meczu na 2:0.

Biało-Zieloni następny mecz ligowy zagrają 3 kwietnia (w niedzielę) o godz. 15:00. Przed własną publicznością zmierzą się z Polonią Warszawa. Wcześniej w środę w ramach 1/8 Mazowieckiego Pucharu Polski zagrają na wyjeździe z Błonianką Błonie. To spotkanie zaplanowano na godz. 16:00.

fot. Lewy Photo

Unia Skierniewice – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 (0:1)
Bramki: Sebastian Cuch 19′, Hubert Michalik 89′.

Unia: Rafał Grocholski – Andrzej Krajewski, Bartosz Winkler, Bartosz Broniarek, Mateusz Stępień, Jakub Jasiński (61′ Ignacy Ogłoziński), Oskar Szczodry (79′ Maciej Kmiecik), Kamil Waśniowski (85′ Kacper Kacprzycki), Maksymilian Kosior (85′ Damian Pryć), Paweł Gierach, Konrad Niedzielski.

Świt: Albert Posiadała – Hubert Michalik, Sebastian Cuch, Radosław Kamiński, Patryk Cieślak, Filip Kowalczyk (73′ Damian Ślesicki), Łukasz Sosnowski, Szymon Kuźma, Jacek Tkaczyk (78′ Bartosz Michalik), Jan Nawotczyński (60′ Bartosz Dąbrowski), Arkadiusz Gajewski.

Żółte kartki: Krajewski – Kuźma.
Sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń).