Wygrana na koniec!  |  Świt – GKS Wikielec 3:1

Biało-Zieloni zwyciężyli w ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku z GKS-em Wikielec 3:1. Bramki dla Świtu zdobyli Arkadiusz Gajewski, Łukasz Sosnowski i Jacek Tkaczyk.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 9. minucie nowodworzanie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Sosnowskiego, piłka trafiła w boczny sektor boiska pod nogi Filipa Kowalczyka. Pomocnik Świtu ponownie dośrodkował, a Arkadiusz Gajewski strzelił gola dającego prowadzenie. Po zmianie stron przyjezdni wyrównali. Po centrze z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym Mateusz Długołęcki chcąc wybić piłkę trafił Mateusza Jajkowskiego w głowę. Sędzia podyktował rzut karny i ukarał zawodnika Świtu czerwoną kartką, a goście wykorzystali stały fragment.

Dwie minuty później faulowany w polu karnym GKS-u był Szymon Kuźma. W tej sytuacji sędzia Krzysztof Jakubik również wskazał na „11” metr, a bramkę na 2:1 zdobył Łukasz Sosnowski. Nowodworzanie grając w dziesięciu zdołali zdobyć jeszcze jedną bramkę. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Jacek Tkaczyk.

Nowodworzanie w wyniku przesunięcia meczu pomiędzy Unią Skierniewice, a Polonią Warszawa zakończyli 2021 rok w ligowej tabeli jako wicelider. Przed Świtem jeszcze jedno spotkanie. W najbliższy wtorek 30 listopada o godz. 12:00 zagrają w ramach 1/8 finału Pucharu Polski na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

fot. Lewy Photo

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – GKS Wikielec 3:1 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Gajewski 9′, Łukasz Sosnowski (k) 64′, Jacek Tkaczyk 90′ – Sebastian Szypulski (k) 62′.

Świt: Albert Posiadała – Sebastian Cuch, Karol Drwęcki, Hubert Michalik (75′ Jan Nawotczyński), Mateusz Długołęcki, Arkadiusz Gajewski (75′ Marcel Niesłuchowski), Filip Kowalczyk (62′ Radosław Kamiński), Szymon Kuźma, Jacek Tkaczyk, Patryk Cieślak, Łukasz Sosnowski.

GKS: Marcin Wieczerzak – Szymon Masiak, Hubert Otręba, Paweł Grzybowski (32′ Sergio Tonini), Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowski (60′ Michał Żukowski), Sebastian Szypulski, Łukasz Święty, Kacper Żarejko (70′ Patryk Rosoliński), Mateusz Jońca (70′ Szymon Jajkowski), Łukasz Rytelewski.

Żółta kartka: Sebastian Cuch (Świt).
Czerwona kartka: Mateusz Długołęcki (Świt) 60′.
Sędziowie: Krzysztof Jakubik – Marcin Protasiewicz, Daniel Miler (KS MZPN).