Wicelider zatrzymany! Świt – Sokół 1:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował 1:1 z wiceliderem III ligi – Sokołem Aleksandrów Łódzki. Nowodworzanie zajmują obecnie 12. miejsce.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości. W 12. minucie piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Maciej Ostrowski, po czym sędzia podyktował rzut karny. Stały fragment gry wykorzystał Paweł Kaczmarek i Sokół objął prowadzenie. Nowodworzanie z każdą minutą wyglądali jednak coraz lepiej i tworzyli wiele ciekawych akcji. W 25. minucie meczu w sytuacji sam na sam znalazł się Marcin Kozłowski, jednak nie wykorzystał okazji. Trzy minuty później nowodworzanie doprowadzili do wyrównania.

Kamil Tlaga zagrał na prawą stronę do Rafała Maciejewskiego, który okiwał jednego obrońcę Sokoła, po czym zgrał piłkę ponownie z Tlagą wycofując do Mikołaja Napory. Strzał ostatniego obronił Jakub Lemanowicz, jednak piłka trafiła pod nogi Marcina Kozłowskiego, który natychmiast podał do Kamila Tlagi, który strzelił dla Świtu.

Druga połowa meczu także obfitowała w wiele ciekawych sytuacji, które coraz chętniej były oklaskiwane przez kibiców. Warto zaznaczyć, że Świt był stroną dominującą i niewiele zabrakło, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, ale gra podopiecznych Marka Brzozowskiego napawa coraz większym optymizmem. Nowodworzanie zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli III ligi, a na pozycji lidera dzięki temu remisowi nastąpiła zmiana i wskoczyła Legionovia Legionowo.

Świt kolejny mecz rozegra w najbliższą niedzielę. O godzinie 16.00 w Wysokiem Mazowieckiem Biało-Zieloni zagrają z Ruchem.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:1)

Bramki: Kamil Tlaga 28′ – Paweł Kaczmarek 12′ (k)

Świt: Prus – Kamiński, Cuch, Pomorski, Ostrowski, Michalik (76′ Wiśniewski), Kozłowski (86′ Szulkowski), Tlaga, Napora (90′ Rudnicki), Basiuk, Maciejewski.

Sokół: Lemanowicz – Pecyna (80′ Broź), Głowiński (70′ Bogołębski), Kaczmarek, Cempa, Miller (59′ Maćczak), Szarpak, Woźniczak, Kasperkiewicz (46′ Ślęzak), Żwir, Gieraga.

Żółte kartki: Cuch – Cempa, Woźniczak, Gieraga.

fot. Michał Kulesza