Ważne zwycięstwo!  |  Polonia Warszawa – Świt 1:2 (0:1) [WIDEO]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył na wyjeździe z Polonią Warszawa 2:1. W sobotę, 28 sierpnia dwie bramki Biało Zielonych zdobył Łukasz Sosnowski.

Nowodworzanie bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Już w 11. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową do bramki Polonii trafił Sebastian Cuch, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W 25. minucie Łukasz Sosnowski zagrał prostopadłą piłkę do Marcela Bykowskiego. Młody napastnik Świtu zgrał głową do wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Kwiatkowskiego, a ten został sfaulowany w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Sosnowski. Tuż przed przerwą bliska doprowadzenia do remisu była Polonia. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adama Pazio i zamieszaniu w polu karnym, na raty próbował strzału Łukasz Piątek, jednak zawodnicy Świtu obronili się w trudnej sytuacji.

Po zmianie stron mocno do ataku ruszyli gospodarze. W 49. minucie po dośrodkowaniu z wolnego Pazio do siatki Świtu trafili poloniści – na szczęście Biało Zielonych z pozycji spalonej. Kilka minut później po centrze Adama Pazio, Marcin Kluska pokonał Jakuba Lemanowicza, a gospodarze doprowadzili do remisu. Nowodworzanie mieli znów lepszy fragment gry pod koniec spotkania. Po serii ataków na bramkę Michała Brodnickiego na strzał z ponad 25 metrów zdecydował się Łukasz Sosnowski i tym pięknym uderzeniem ponownie wyprowadził Świt na prowadzenie, którego zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego już nie wypuścili.

Nowodworzanie po 5. kolejkach zajmują 4. miejsce w tabeli III ligi ze stratą dwóch punktów do liderującej Legionovii Legionowo. Następne spotkanie Świt zagra w sobotę, 4 września o godz. 16:00. Na własnym stadionie podejmie Błoniankę Błonie.

Polonia Warszawa – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:1)
Bramki: Marcin Kluska 53′ – Łukasz Sosnowski 25′ (k), 82′.

Polonia: 1. Michał Brodnicki – 5. Eryk Mikołajewski (82′ 6. Szymon Jarosz), 14. Rafał Kiczuk, 4. Kacper Górski, 32. Adam Pazio, 20. Piotr Marciniec, 7. Marcin Kluska (79′ 10. Rafał Parobczyk), 28. Łukasz Piątek, 22. Wiktor Niewiarowski, 9. Patryk Paczuk (74′ 17. Junior Radziński), 18. Krystian Pieczara.

Świt: 57. Jakub Lemanowicz – 8. Mateusz Długołęcki, 3. Sebastian Cuch, 2. Radosław Kamiński, 19. Patryk Cieślak, 21. Kamil Wiśniewski (28′ 11. Filip Kowalczyk), 64. Łukasz Sosnowski, 33. Piotr Basiuk (68′ 24. Bartosz Michalik), 16. Jacek Tkaczyk, 99. Marcel Bykowski, 10. Mateusz Kwiatkowski (90′ 7. Hubert Michalik).

Żółte kartki: Kacper Górski (Polonia).
Sędzia: Bartosz Banasiak (Łódź).