Ważne zwycięstwo. Huragan Morąg – Świt 2:3

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył w wyjazdowym meczu z Huraganem Morąg 3:2. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Rafał Maciejewski, Piotr Basiuk i Konrad Rudnicki.

Nowodworzanie dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 6. minucie z lewego skrzydła do wychodzącego na czystą pozycję Rafała Maciejewskiego zagrał Konrad Rudnicki, a ten pierwszy nie zmarnował okazji i otworzył wynik meczu. Świt podwyższył prowadzenie w 28. minucie. Rudnicki dobrze zgrał przy środkowej linii boiska do Kamil Wiśniewskiego, ten ruszył lewą flanką, wchodząc w pole karne, a następnie wycofał piłkę na 15. metr do Piotra Basiuka. Pomocnik Świtu pewnym strzałem pokonał Mateusza Lawrenca strzelając drugiego gola.

Po zmianie stron już w 48. minucie drugą żółtą kartką został ukarany obrońca Świtu – Sebastian Cuch. Gospodarze poczuli, że wynik meczu jeszcze nie jest rozstrzygnięty i starali się odrobić straty. W 60. minucie dobre dośrodkowanie wykorzystał Rafał Kruczkowski strzelając głową kontaktowego gola. Ofensywa Huraganu trwała, ale Świt dobrze radził sobie w defensywie. W 78. minucie z autu daleki wyrzutem wznowił Kamil Tlaga, piłkę przed pole karne zagrał Karol Drwęcki, a po raz trzeci dla Świtu trafił Konrad Rudnicki. Morążanie łatwo nie odpuścili. Jeszcze w doliczonym czasie gry efektowną bramkę dla miejscowych zdobył chwilę wcześniej wprowadzony na boisko Rafał Śledź.

– Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, bo początek rundy mieliśmy bardzo trudny. Mimo, że w wielu meczach dobrze graliśmy to brakowało nam punktów. Dzisiaj przyjechaliśmy na trudny teren i spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy. Przede wszystkim ciesze się z konsekwencji w grze, że pokazaliśmy charakter, brawo dla drużyny – podsumował na konferencji prasowej trener Świtu – Marek Brzozowski.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Świtu 3:2 i nowodworzanie dopisali na swoje kontro bardzo ważne 3 punkty. Podopieczni trenera Maraka Brzozowskiego zmierzą się w najbliższą sobotę przed własną publicznością z Mazurem Ełk. Początek meczu, ze względu na przypadające święta, zaplanowano na godzinę 11:00.

Huragan Morąg – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (0:2)

Bramki: Kruczkowski 60′, Śledź 90′ – Maciejewski 6′, Basiuk 28′, Rudnicki 78′

Huragan: Lawrenc – Stankiewicz (81′ Śledź), Biedrzycki, Maciążek, Paliwoda (64′ Boczko), Mroczkowski (35′ Bartkowski), Łysiak, Galik, Kruczkowski, Criciuma.

Świt: Prus – Cuch, Kamiński, Drwęcki, Ostrowski, Wiśniewski, Tlaga, Maciejewski (90′ Waśniowski), Basiuk (88′ Kozłowski), Michalik (85′ Pietroń), Rudnicki (80′ Szulkowski).

Żółte kartki: Paliwoda, Galik – Cuch, Szulkowski

Czerwone kartki: Cuch (2x żółta 48′)

fot. Huragan MaragTV