Ważne 3 punkty w Sulejówku

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe Victorię Sulejówek 3:2. Ważne zwycięstwo zapewnili Konrad Rudnicki, Karol Drwęcki i Kamil Waśniowski.

Nowodworzanie wyszli na prowadzenie już w 9. minucie za sprawą Konrada Rudnickiego. W 26. minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła głową podwyższył Karol Drwęcki, a pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Świtu 2:0.

Po zmianie stron i błędzie defensywy Sulejówka na pozycję sam na sam wyszedł Kamil Waśniowski i strzelił trzecią bramkę dla Biało-Zielonych. Wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą, ale w 65. minucie jeden z obrońców Świtu zagrał w polu karnym piłkę ręką. Rzut karny dla Victorii wykorzystał Wojciech Wocial. Ten sam doświadczony zawodnik gospodarzy w 78. minucie zdobył bramkę kontaktową, która dawała jeszcze szansę Vitorii na remis. Ostatecznie spotkanie zakończyło się ważnym zwycięstwem Świtu.

Dzięki zdobyciu kompletu punktów, nowodworzanie przesunęli się w tabeli na 11. miejsce i zachowują siedmiopunktową przewagę nad strefą spadkową. W niedzielę, 5 maja o godz. 17:00 podopieczni trenera Marka Brzozowskiego zmierzą się na własnym boisku z Legi II Warszawa.

Victoria Sulejówek – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (0:2)

Bramki: Wocial 65′ (k), 78′ – Rudnicki 9′, Drwęcki 26′, Waśniowski 56′

Victoria: Pusek – Krupnik, Krupiński (46′ Dźwigała), Dębski, Grudziński, Parobczyk (46′ Zawistowski Nikodem (83′ Świątek)), Mydlarz (90′ Zawistowski Mikołaj), Pindor, Adison, Dobkowski, Wocial

Świt: Prus – Cuch, Kamiński, Drwęcki, Waśniowski (86′ Kozłowski), Wiśniewski (36′ Śledziewski), Tlaga, Maciejewski, Michalik, Basiuk, Rudnicki (90′ Szulkowski)

Żółte kartki: Krupnik, Pindor – Waśniowski, Basiuk, Rudnicki