W lidze także zwycięstwo!  |  Legia II – Świt 2:3 (1:2)

Nowodworzanie zwyciężyli w 33. kolejce III ligi na wyjeździe z Legią II Warszawa 3:2. Tym razem bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Arkadiusz Ciach, Szymon Kuźma i Karol Drwęcki. 

Świt bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Już w 4. minucie Arkadiusz Ciach zdobył bramkę i dał prowadzenie. Legia II Warszawa wyrównała w 24. minucie. Po dośrodkowaniu głową Jakuba Lemanowicza pokonał Mikołaj Kwietniewski. Bialo-Zieloni wyszyli ponownie na prowadzenie tuż przed przerwą. Kamil Wiśniewski podał do Szymona Kuźmy, który pewnym strzałem z 12. metra strzelił gola.

Po przerwie zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego strzelili po raz 3. W 61. minucie po centrze  z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym Legii najlepiej zachował się Karol Drwęcki i zdobył 3 bramkę. Gospodarze zdołali strzelić kontaktowego gola. Nieporozumienie w szrankach Świtu i za słabe podanie do Lemanowicza wykorzystał Patryk Pietrzak, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Świtu.

Biało- Zieloni po 33. kolejkach mają na swoim koncie 68 punktów i zajmują 2. miejsce. W następnej kolejce zmierzą się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecz zaplanowano na środę 16 czerwca na godz. 17:00.

Adam Szabłowski, fot. Lewy Photo

Legia II Warszawa – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (1:2)
Bramki: Arkadiusz Ciach 4′, Szymon Kuźma 44′, Karol Drwęcki 61′ – Mikołaj Kwietniewski 24′, Patryk Pierzak 90+’

Legia II: Kikolski – Astiz (46′ Cichocki), Niedźwiedzki (60′ Cielemęcki), Wojtysiak (70′ Czajkowski), Pierzak, Gościniarek, Pruchnik, Konik, Kwiatkowski, Kwietniewski, Matsenko.

Świt: Lemanowicz – Cuch, Drwęcki, Długołęcki (75′ Drewnowski), Ciach (85′ Bykowski), Tlaga (85′ Pruszkowski), Kuźma, Cieślak, Wiśniewski (65′ Kwiatkowski), Michalik B., Dąbrowski (65′ Niesłuchowski).

Żółte kartki: Matsenko – Tlaga.
Sędzia: Dawid Deptuła (Podlaski ZPN)