U siebie bezbłędni. Świt – Victoria 3:0

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w niedzielę 9 września na własnym stadionie pokonał pewnie 3:0  Victorię Sulejówek. Zwycięstwo zapewniły bramki Konrada Rudnickiego i Marcina Kozłowskiego.

Nowodworzanie już od pierwszych minut zaczęli przeważać nad Victorią Sulejówek. Już na początku spotkania po dośrodkowaniu z prawego skrzydła nieznacznie pomylił się Kamil Wiśniewski. Kolejną dogodną sytuację Świtu miał w 13. minucie, jednak strzał sprzed pola karnego Seweryna Truskolaskiego dobrze obronił Dominik Pusek. Podopieczni trenera Rafała Kleniewskiego dopięli swego w 19. minucie. Po stracie piłki przez zawodników Krzysztofa Dębka, dobrze do Rudnickiego głową zgrał Dominik Witkowski, a ten strzelił przy dalszym słupku. Świt podwyższył prowadzenie w 34. minucie. Po wznowieniu gry przez Mateusza Prusa piłka trafiła do Marcina Kozłowskiego, który wbiegł w pole karne i podał do niepilnowanego Rudnickiego. Napastnik Świtu dopełnił formalności i zdobył drugą bramkę. Goście w pierwszej połowie mieli tylko jedyną dogodną okazję do strzelenia gola. W 10. minucie po centrze z lewego skrzydła i mocnym strzale Wojciecha Wociala obronił Prus.

W drugiej połowie nowodworzanie kontrolowali grę, ale nie spoczęli na laurach. W 51. minucie dobrze w pole karne dośrodkował Wiśniewski, na bramkę Puska głową strzelił Witkowski, jednak jego strzał obronił bramkarz gości. Po chwili piłkę dobił Marcin Kozłowski i tym samym ustalił wynik spotkania. Później coraz częściej dogodne sytuacje zaczęli sobie stwarzać zawodnicy Victorii Sulejówek, ale w każdej z nich dobrze radził sobie Mateusz Prus. Najgroźniej w polu karnym Świtu było w 89. minucie, kiedy od straty gola nowodworzan uratowała najpierw poprzeczka, a później słupek.

Świtu po 7. kolejkach zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Kolejny mecz „Biało-Zieloni” zagrają w niedzielę, 16 września. W południe, w Ząbkach zmierzą się z rezerwami Legii Warszawa.

W naszym wykonaniu to był bardzo dobry mecz. Szczególnie na początku spotkania byliśmy bardzo aktywni i stworzyliśmy dobre sytuacje, którą przełożyliśmy na bramkę. Później dobrze organizowaliśmy się w obronie i kontrolowaliśmy to spotkanie. Najbardziej mnie cieszy, że trzeci mecz z rzędu nie straciliśmy bramki.  Uważam, że w tym meczu byliśmy bardziej zdeterminowani, lepiej zorganizowani i zasłużyliśmy na zwycięstwo – powiedział po meczu trener Świtu, Rafał Kleniewski.

Autor: Adam Szabłowski (NoToSport.pl), fot. Adam Szabłowski

Skrót meczu TUTAJ [WIDEO] NoToSport.pl

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Victoria Sulejówek 3:0 (2:0)

Bramki: Konrad Rudnicki 19′, 34′, Marcin Kozłowski 51′

Świt: Prus – Śledziewski, Cuch, Kamiński, Maciejewski – Witkowski (73’ Michalik), Pomorski (73’ Steć), Truskolaski, Wiśniewski – Kozłowski (79’ Basiuk), Rudnicki (81’ Pałczyński).

Victoria: Pusek – Mąka, Zawadka, Dźwigała (46’ Możdżonek) – Krupnik, Pindor, Mydlarz, Klepacki (59’ Zawistowski) – Parobczyk (53’ Adison Pereira), Wocial, Świątek (73’ M. Zawistowski).

Widzów: 320