Świt w ćwierćfinale PP MZPN  |  Błonianka – Świt 1:2 (0:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał 2:1 z Błonianką Błonie i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski MZPN.

W ubiegłą środę, 30 marca nowodworzanie zmierzyli się na wyjeździe z Błonianką Błonie w ramach I rundy okręgowego Pucharu Polski. Biało Zieloni w 34. minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Arkadiusz Gajewski. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron Gajewski się z zrehabilitował. W 66. minucie odegrał na skrzydło do Damiana Ślesickiego po podaniu Szymona Kuźmy. Ślesicki dośrodkował, a Gajewski z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. Błonianka po kilku minutach odpowiedziała. Po centrze z prawego skrzydła, głową do bramki Świtu strzelił Rafał Włodarczyk. Wszystko zwiastowało, że zwycięzcę wyłoni dogrywka i ewentualne rzuty karne. W 90. minucie Łukasz Sosnowski dośrodkował z rzutu rożnego, a Hubert Michalik zdobył bramkę na wagę awansu do ćwierćfinału.

W 1/4 okręgowego Pucharu Polski nowodworzanie zagrają z Legią II Warszawa. Spotkanie zaplanowano na 20 kwietnia (środa) w Nowym Dworze Mazowieckim.

fot. Lewy Photo

1/8 finału Pucharu Polski MZPN
Błonianka Błonie – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:0)

Bramki: Rafał Włodarczyk 75′ – Arkadiusz Gajewski 66′, Hubert Michalik 90′.

Świt: Jakub Lemanowicz – Patryk Cieślak, Karol Drwęcki (30′ Radosław Kamiński), Sebastian Cuch, Hubert Michalik, Szymon Kuźma, Łukasz Sosnowski, Bartosz Michalik (65′ Jacek Tkaczyk), Bartosz Dąbrowski (65′ Damian Ślesicki), Arkadiusz Gajewski, Filip Kowalczyk (46′ Jan Nawotczyński).