Świt – Ruch Wys. Mazowieckie 7:0!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pewnie pokonał na własnym boisku Ruch Wysokie Mazowieckie, wygrywając aż 7:0. Nowodworzanie po dwóch porażkach z rzędu wrócili na zwycięską ścieżkę. 

Świt rozpoczął spotkanie od szybkiego wyjścia na prowadzenie, bowiem już w 5. minucie meczu tablica wskazywała wynik 1:0. Piłkę do własnej bramki skierował jeden z zawodników Ruchu. Nowodworzanie kontrolowali przebieg meczu. Wydawałoby się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu.  W 25. minucie mieliśmy już 2:0. Po rzucie rożnym, piłkę głową do bramki skierował Rafał Maciejewski. Niecałe 10 minut było 3:0. Na listę strzelców wpisał się Kamil Wiśniewski, który bez problemu wbił piłkę do pustej bramki. Do końca pierwszej więcej bramek nie padło i to Świt schodził na przerwę prowadząc zasłużenie.

W drugiej połowie spotkania tempo meczu troszkę zwolniło, ale to gospodarze dalej kontrolowali wydarzenia na boisku i niecałe 20 minut przed końcem meczu rozpoczęli festiwal strzelecki.  W 69. minucie idealną piłkę od Marcina Kozłowskiego wykorzystał Konrad Rudnicki, który podwyższył prowadzenie gospodarzy na 4:0. Chwilę później kibice zgromadzeni na stadionie miejskim mogli zobaczyć kolejną bramkę nowodworskiej drużyny. Piłkę do siatki skierował Maciej Ostrowski. Szóstą bramkę w tym spotkaniu w 77. minucie zdobył Konrad Rudnicki W 83. minucie rzut rożny wykonywany przez Pawła Broniszewskiego na bramkę zamienił Karol Drwęcki, ustalając wynik meczu na 7:0.

Pewna wygrana z Ruchem napawa optymizmem przed spotkaniem z Bronią Radom, które już za tydzień czeka podopiecznych Rafała Kleniewskiego. Następny mecz domowy „Biało-zieloni” rozegrają z warszawską Polonią 3 listopada.

Rafał Gadzała/NoToSport.pl

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Ruch Wysokie Mazowieckie 7:0 (0:3)

Bramki: 4’ SAM, 25′ Maciejewski, 34′ Wiśniewski, 70′, 77′ Rudnicki, 72′ Ostrowski, 83′ Drwęcki

Świt: Prus – Cuch, Pomorski (77′ Broniszewski), Ostrowski, Drwęcki, Kozłowski (76′ Michalik), Śledziewski (80′ Witkowski), Rudnicki, Wiśniewski (76′ Basiuk), Maciejewski, Truskolaski

Ruch: Dobreńko – Tecław, Zysik, Borkowski, Grochowski, Olesiński, Stankiewicz, Babul, Yedynak, Gronek, Skibo

Żółte kartki: Kozłowski, Cuch (Świt)