Strzelanina przy Parkowej | Legionovia – Świt 0:4

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał w sparingu z Legionovią Legionowo 4:0. Dla nowodworzan bramki strzelali Rafał Maciejewski, dwukrotnie Arkadiusz Ciach oraz jedno trafienie to bramka samobójcza Bartosza Waleńcik. 

Piąty sparing nowodworskiej drużyny w ramach przygotowań do rundy wiosennej odbył się w Legionowie. Strzelanie przy Parkowej rozpoczął Arkadiusz Ciach, który imponuje formą w meczach sparingowych. Chwilę później swoje trafienie zaliczył najskuteczniejszy zawodnik Biało-Zielonych-  Rafał Maciejewski, który wykorzystał rzut karny i ustalił wynik pierwszej połowy na 2:0.

Druga część meczu to również dobra gra gości, którzy nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. Kibice zgromadzeni tego dnia przy Parkowej znów mogli oglądać kolejne bramki dla Świtu. Raz do własnej bramki trafił Bartosz Waleńcik, a na 4:0 strzelił Arkadiusz Ciach.

Kolejny sparing podopieczni Marka Brzozowskiego rozegrają w Radomiu przy ul. Narutowicza 9, gdzie zmierzą się z liderem IV grupy III ligi – Koroną II Kielce. Spotkanie wstępnie zaplanowano na 12:00.

Legionovia Legionowo – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:4 (0:2)

Bramki: Arkadiusz Ciach x2, Rafał Maciejewski (k), Bartosz Waleńcik (s)

Świt (I połowa): Błażej Niezgoda – Mateusz Długołęcki, Sebastian Cuch, Karol Drwęcki, Kamil Wiśniewski, Krystian Pomorski, Piotr Basiuk, Titas Milasius, Mateusz Kwiatkowski, Rafał Maciejewski, Arkadiusz Ciach.
Świt (II połowa): Mateusz Prus – Sebastian Cuch, Radosław Kamiński, Beniamin Czajka, Bartosz Michalik, Krystian Pomorski, Hubert Michalik, Patryk Cieślak, Emil Możdzonek, Titas Milasius, Kamil Wiśniewski.

Legionovia: Paweł Błesznowski – Kacper Kaczorowski (67′ Maciej Sobota), Rafał Zembrowski (46′ Daniel Choroś), Bartosz Waleńcik, Sebastian Weremko (67′ Piotr Maślanka) – Mateusz Małek (61′ Kacper Będzieszak), Konrad Zaklika, Oskar Koprowski (61′ Luka Janković), Michał Bajdur (46′ Mateusz Turkowski), Patryk Koziara (46′ Marcin Kluska) – Eryk Więdłocha.

fot. Miromir Murawski