Startujemy ze zwycięstwem!  | GKS Wikielec – Świt 0:3 (0:1)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki od zwycięstwa 3:0 nad GKS-em Wikielec rozpoczął nowy sezon 2021/2022. Wygraną zapewniły bramki Arkadiusza Gajewskiego, Kamila Wiśniewskiego i Mateusza Kwiatkowskiego.

Od początku Świt nastawił się na grę z kontrataku, przez co gospodarze częściej byli przy piłce i stwarzali sobie dogodne sytuacje. Jednak obrona Świtu i Jakub Lemanowicz ostatecznie nie dawali powodów do niepokoju. Taktyka nowodworzan przyniosła efekt już w 20. minucie. Patryk Cieślak prostopadłym podaniem przeniósł piłkę w pole karne GKS-u do Radosława Kamińskiego, ten był faulowany. Do piłki doszedł jednak napastnik Biało-Zielonych – Arkadiusz Gajewski i strzałem od słupka wyprowadził nowodworzan na prowadzenie.

Kolejne bramki padły po przerwie. W 58. minucie Gajewski uderzył głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Jego strzał obronił bramkarz miejscowych, ale przy dobiciu Kamila Wiśniewskiego nie miał szans. Gol na 3:0 padł tuż przed końcem meczu. Łukasz Sosnowski podał do wychodzącego na czysta pozycję Mateusza Kwiatkowskiego, a ten na raty pokonał Marcina Wieczerzaka.

Nowodworzanie po wysokim zwycięstwie rozpoczęli rozgrywki od 1. miejsca w ligowej tabeli. Już w najbliższa sobotę o godz. 16:00 przed własną publicznością zmierza się w derbach regionu z Legionovią Legionowo.

Adam Szabłowski

GKS Wikielec – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1)

Bramki: 20′ Arkadiusz Gajewski, 58′ Kamil Wiśniewski, 88′ Mateusz Kwiatkowski.

GKS: Marcin Wieczerzak – Hubert Otręba, Paweł Grzybowski, Szymon Jajkowski, Mateusz Jajkowski, Michał Bartkowski (57′ Szymon Masiak), Sebastian Szypulski (75′ Piotr Kacperek), Łukasz Święty, Adrian Korzeniewski (75′ Patryk Rosoliński), Mateusz Jońca (46′ Kacper Żarejko), Michał Jankowski.

Świt: Jakub Lemanowicz – Radosław Kamiński, Sebastian Cuch, Mateusz Długołęcki, Arkadiusz Gajewski, Jacek Tkaczyk (81′ Jan Nawotczyński), Patryk Cieślak, Kamil Wiśniewski (81′ Mateusz Kwiatkowski), Bartosz Michalik (75′ Filip Kowalczyk), Łukasz Sosnowski, Marcel Bykowski (75′ Marcel Niesłuchowski).

Żółte kartki: Grzybowski, Bartkowski – Długołęcki, Cieślak, Wiśniewski.

Sędzia: Radosław Jemielity (Podlaski ZPN).