Rzutem na taśmę. Świt w półfinale Pucharu Polski MZPN

Świt Nowy Dwór Mazowiecki po emocjonującej końcówce wywalczył awans do półfinału Pucharu Polski MZPN. Zwycięstwo 2:1 w dogrywce zapewnił Sebastian Cuch, a w 93. minucie spotkania wyrównującego gola strzelił Bartosz Michalik.

Biało-Zieloni wyrwali w ostatniej chwili zwycięstwo z czwartoligową Mszczonowianką Mszczonów. Na początku spotkania Kamil Tlaga mógł zdobyć bramkę, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Gospodarze jednak grali odważnie i walczyli jak równy z równym, co zaowocowało w 61. minucie. Maciej Nalej strzelił bramkę na 1:0 i to niżej notowany rywal był bliżej awansu do kolejnej rundy.

W końcówce meczu Świt całkowicie odwrócił wynik spotkania. Najpierw w doliczonym czasie wyrównującą bramkę zdobył Bartosz Michalik i tym samym doprowadził do dogrywki, a w pierwszej minucie dogrywki zwycięskiego gola strzelił Sebastian Cuch.

W półfinale Pucharu Polski nowodworzanie zmierzą się z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Mecz zaplanowano na 11 lipca na godz. 12:00 w Mińsku.

Mszczonowianka Mszczonów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:0) p.d. 1:2

Bramki: 61′ Maciej Nalej – 90+’ Bartosz Michalik, 91′ Sebastian Cuch

Świt: Mateusz Prus – Radosław Kamiński, Karol Drwęcki, Mateusz Długołęcki, Sebastian Cuch, Piotr Kusiński( 70′ Drewnowski), Kamil Tlaga, Piotr Basiuk (65′ Bartosz Michalik), Krystian Pomorski, Kamil Wiśniewski (115′ Hubert Michalik), Rafał Maciejewski.

Żółte kartki: Tlaga, Kusiński, Drwęcki.