Rezerwy Jagi pokonane!  |  Jagiellonia II – Świt 1:2 (0:0) [ZDJĘCIA, BRAMKI]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe rezerwy Jagielloni Białystok 2:1. W ubiegłą sobotę zwycięstwo dla Biało-Zielonych zapewniły bramki Sebastiana Cucha i Szymona Kuźmy.

Nowodworzanie do Białegostoku pojechali bez trzech podstawowych zawodników. Za nadmiar żółtych kartek pauzowali w tym meczu Karol Drwęcki, Kamil Tlaga i główny strzelec Biało-Zielonych – Arkadiusz Ciach. W ich miejsce w wyjściowych składzie pojawili się Patryk Cieślak, Hubert Michalik i Michał Drewnowski, którzy okazali się dobrymi zmiennikami.

Pierwsza połowa odbyła się bez większej historii i na półmetku meczu Świt bezbramkowo remisował z rezerwami Jagielloni Białystok. Po zmianie stron zawodnicy z Nowego Dworu Mazowieckiego śmielej ruszyli na bramkę miejscowych. W 56. minucie po dwóch dośrodkowaniach z lewego skrzydła nowodworzanie przerzucili piłkę na prawa stronę i po centrze Huberta Michalika pierwszą bramkę dla Świtu zdobył Sebastian Such.

Radość Świtu nie trwała zbyt długo. Minutę później Jagiellonia po wznowieniu gry z autu i dośrodkowaniu w pole karne nowodworzan doprowadziła do remisu po strzale głową Macieja Twarowskiego. W 66. minucie po wybiciu Damiana Węglarza piłkę przejął Łukasz Sosnowski i zgrał do Szymona Kuźmy. Ten szybkim podaniem do Michała Drewnowskiego napędził akcję, Drewnowski odegrał ponownie do Kuźmy, ten sprytnie minął dwóch obrońców Jagielloni i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy.

Nowodworzanie czwartym zwycięstwem z rzędu zrównali się puntami z 2. w tabeli Legionovią Legionowo i mają na swoim koncie 46 punktów. Następne spotkanie zawodnicy Mariusza Miecznikowskiego rozegrają w najbliższą sobotę. O godz. 19:11 przy Konwiktorskiej w Warszawie zmierzą się z Polonią.

Adam Szabłowski

Jagiellonia II Białystok – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:0)

Bramki: Maciej Twarowski 57′ – Sebastian Cuch 56′, Szymon Kuźma 66′.

Jagiellonia II: Węglarz – Żarejko (55′ Jarmołowicz), Kosikowski, Majsterek, Płoszkiewicz, Huczko (68′ Jarosz), Bayer, Orpik, Sakowicz (55′ Matus), Karpiński (55′ Toporkiewicz), Twarowski (71′ Osipiuk).

Świt: Lemanowicz – Cieślak, Kamiński, Cuch, Długołęcki, Wiśniewski, Sosnowski, Kuźma, Michalik B., Michalik H. (58′ Kwiatkowski), Drewnowski (81′ Dąbrowski).

Żółte kartki: Jarosz, Bayer – Długołęcki.

Sędzia: Konrad Gawroński (Łódź).

zestaw bitewny przez Lewego Autor & nbsp;