Remis z ostatniej minucie  |  Błonianka – Świt 2:2 (1:1) [zdjęcia, wideo]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w niedzielnym meczu zremisował na wyjeździe z Błonianką Błonie 2:2. Gole dla Biało-Zielonych strzelili Arkadiusz Gajewski i Jewhen Radionow.

Nowodworzanie już na początku wynik spotkania. W 5. minucie po ataku pozycyjnym Szymon Kuźma zagrał na skrzydło do Jana Nawotczyńskiego, a ten dośrodkował do Arkadiusza Gajewskiego. Napastnik Świtu z bliskiej odległości trafił do bramki. Kilka minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Od bramki wznowił grę Mateusz Łysiak. Podanie było na tyle precyzyjne, że Szymon Śmieciński wyszedł sam na sam z Albertem Posiadałą i nie dał mu szans.

Po zmianie stron obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa. W 88. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Sosnowskiego, piłkę głową uderzył Jewhen Radionow, ta odbiła się jeszcze od Marcina Szymczaka i wpadła do bramki. Gdy wydawało się, że Biało-Zieloni zainkasują komplet punktów, to znów do remisu doprowadziła Błonianka. W zamieszaniu pod bramką Świtu najlepiej odnalazł się Jan Krawczyk i strzałem po ziemi pokonał Posiadałę.

Przed Świtem trzy spotkania domowe. W najbliższą środę nowodworzanie zagrają zaległy mecz z Polonią Warszawa (13.04 – 17:00). W Wielką Sobotę zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego zmierza się z Jagiellonią II Białystok (16.04 – 12:00). W kolejną środę, 20 kwietnia o 17:00 w ramach 1/4 Pucharu Polski Biało-Zieloni zawalczą z Legią II Warszawa.

fot. Lewy Photo


Błonianka Błonie – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (1:1)
Bramki: Szymon Śmieciński 8′, Jan Krawczyk 90′ – Arkadiusz Gajewski 5′, Jewhen Radionow 88′.

Błonianka: Mateusz Łysik – Bartosz Skowron, Jan Goliński, Jakub Papliński, Mariusz Zalewski (83′ Dawid Brewczyński), Szymon Śmieciński, Marcin Szymczak, Krzysztof Iwanicki (83′ Arkadiusz Niezgoda), Paweł Jabłoński (76′ Piotr Ćwik), Rafał Włodarczyk, Przemysław Chyrchała (62′ Jan Krawczyk).

Świt: Albert Posiadała – Damian Ślesicki, Sebastian Cuch, Radosław Kamiński, Patryk Cieślak, Yaroslav Yampol (72′ Filip Kowalczyk), Szymon Kuźma, Łukasz Sosnowski, Jacek Tkaczyk (72′ Jerzy Munik), Jan Nawotczyński (68′ Mateusz Kwiatkowski), Arkadiusz Gajewski (80′ Jewhen Radionov).

Żółte kartki: Arkadiusz Niezgoda – Radosław Kamiński, Szymon Kuźma, Mateusz Kwiatkowski.
Sędzia: Łukasz Szczołko (Lublin).