Remis w meczu na szczycie  |  Sokół – Świt 1:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegłą sobotę zremisował na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych w 28. minucie z rzutu karnego zdobył Arkadiusz Ciach.

Nowodworzanie wyszli na prowadzenie już w 28. minucie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, ręką w polu karnym dotknął piłki jeden z obrońców Sokoła, a sędzie bez wahania podyktował rzut karny. Stały fragment gry wykorzystał Arkadiusz Ciach.

Po zmianie stron w 58. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Podanie z głębie pola otrzymał Damian Nowacki i pięknym strzałem z około 25. metrów pokonał Mateusza Prusa. Od 68. minuty Sokół grał w 10-ciu, po drugim upomnieniu dla Przemysława Woźniczaka. Gra przewadze nie pomogła jednak Biało-Zielonym i mecz o samodzielną pozycję lidera zakończył się podziałem punktów.

Świt po 6. kolejkach zajmuje 1. miejsce w tabeli III ligi i zgromadził 14 punktów. Sokół jest na drugim miejscu z takim samym dorobkiem punktów, jednak gorszym bilansem bramkowym. Następne spotkanie zawodnicy Mariusza Miecznikowskiego rozegrają w sobotę 19 września. O godz. 13:00 na własnym stadionie zmierzą się ze Zniczem Biała Piska.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:1)

Bramki: 58′ Nowacki – Ciach 28′ (k).

Sokół: Kaniecki – Lis, Gieraga, Woźniczak, Szarpak, Nowacki (89′ Piórko), Bogołębski, Pecyna (63′ Wolinowski), Sołtysiński (70′ Bartosiński), Dziuba, Przezak.

Świt: Prus – Tlaga, Cuch, Drwęcki, Michalik B., Kusiński (63′ Kuźma), Cieślak, Sosnowski (85′ Długołęcki), Michalik H. (46′ Kwiatkowski), Ciach, Drewnowski (75′ Wiśniewski).

Żółte kartki: Woźniczak, Bogołębski, Pecyna – Ciach.

Czerwona kartka: Woźniczak (68′ druga żółta).

Sędzia: Dawid Wiśniewski (Olsztyn).

fot. Ewa Gruszka