Puchar Polski: Świt w półfinale!  |  Błonianka Błonie – Świt 0:3 [zdjęcia]

Biało-Zieloni zwyciężyli w meczu ćwierćfinałowym okręgowego Pucharu Polski pokonując na wyjeździe Błoniankę Błonie 3:0. Bramki dla Świtu zdobyli Arkadiusz Ciach, Kamil Wiśniewski i Michał Drewnowski.

Nowodworzanie otworzyli wynik już w 16. minucie spotkania. Po faulu na Bartoszu Dąbrowski sędzia podyktował „jedenastkę”, a stały fragment wykorzystał Arkadiusz Ciach. Tuż przed przerwą Biało-Zieloni podwyższyli prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Szymona Kuźmy do bramki z piłką pobiegł Kamil Wiśniewski i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Po zmianie stron i wielu przetasowaniach w obu zespołach gra się wyrównała. Ostatnia bramka padła dopiero w doliczonym czasie gry. Po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Michała Drewnowskiego zespół z Błonia skapitulował trzeci raz.

Nowodworzanie dzięki zwycięstwu awansowali do półfinału Pucharu Polski MZPN. Po zakończeniu pozostałych meczów ćwierćfinałowych w 1/2 oprócz Świtu zawalczą Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Wisła II Płock i Legia II Warszawa. Wkrótce poznamy rywala.

Adam Szabłowski, fot. Lewy Photo

1/4 finału Pucharu Polski MZPN
Błonianka Błonie – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:2)

Bramki: 16′ Arkadiusz Ciach (k), 43′ Kamil Wiśniewski, 90′ Michał Drewnowski.

Świt: Prus – Cieślak, Kamiński, Cuch (46′ Drwęcki), Długołęcki (74′ Pruszkowski)- Kuźma (82′ Górski), Michalik B., Drewnowski, Wiśniewski (65′ Niesłuchowski), Ciach (68′ Kwiatkowski), Dąbrowski (61′ Bykowski).

Żółte kartki: Drewnowski, Michalik B., Bykowski.