Puchar nie dla nas  |  Świt – Legia II 1:2 (1:1) [wideo]

W ubiegłą środę Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał z rezerwami Legii II Warszawa w ćwierćfinale Mazowieckiego Pucharu Polski 1:2.

Nowodworzanie ulegli Legii II Warszawa w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski MZPN i odpadli z tegorocznej edycji. Legioniści skutecznie zrewanżowali się za porażkę w finale w poprzednim sezonie.

Wynik spotkania w 25. minucie otworzył Kacper Skwierczyński. Po podaniu Jana Nawotczyńskiego, błąd w polu karnym popełnił Jakub Lemanowicz, a zawodnik Legii dopełnił formalności trafiając do pustej bramki. Nowodworzanie doprowadzili do wyrównania niecałe 10 minut później. Tym razem po centrze Nawotczyńskiego najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Jewhen Radionow i strzelił na 1:1.

Po zmianie stron w 60. minucie bardzo ładnym strzałem z 15-stu metrów popisał się Karol Nojszewski, którym pokonał Lemanowicza. Była to bramka, która dała legionistom awans do półfinału forBET Pucharu Polski MZPN.

1/4 finału forBET Mazowieckiego Pucharu Polski

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Legia II Warszawa 1:2 (1:1)
Bramki: Yewhen Radionow 34′ – Kacper Skwierczyński 25′, Karol Nojszewski 60′.

Świt: Jakub Lemanowicz – Radosław Kamiński, Sebastian Cuch, Hubert Michalik (76′ Filip Kowalczyk), Damian Ślesicki, Yewhen Radionow, Jacek Tkaczyk (61′ Piotr Basiuk), Patryk Cieślak (68′ Bartosz Dąbrowski), Yaroslav Yampol, Bartosz Michalik (81′ Jerzy Munik), Jan Nawotczyński (81′ Łukasz Sosnowski).

Legia: Jakub Trojanowski – Filip Laskowski (46′ Bartosz Widejko), Dawid Dzięgielewski (59′ Wiktor Kamiński), Patryk Pietrzak, Ramil Mustafaev (46′ Damian Warnecki), Patryk Konik, Karol Nojszewski, Jakub Kwiatkowski (85′ Miłosz Pacek), Kacper Skwierczyński (46′ Nikodem Niski), Igor Strzałek (90′ Jakub Czajkowski), Mateusz Grudziński.

Żółte kartki: Hubert Michalik, Patryk Cieślak – Filip Laskowski, Patryk Konik, Karol Nojszewski.
Sędzia: Piotr Rzucidło.