Puchar jest nasz!  |  Świt – Legia II 3:0 (1:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał w finale Pucharu Polski MZPN z Legią II Warszawa 3:0 i obronił tytuł zdobywcy wojewódzkiego Pucharu Polski . To 4. trofeum Biało-Zielonych w ostatnich sześciu sezonach!

Nowodworzanie rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Już w 10. minucie meczu piłkę przechwycił Łukasz Sosnowski, pobiegł w stronę bramki Legii, podał do Arkadiusza Ciacha, a napastnik Świtu otworzył wynik. Biało-Zieloni przeważali do końca pierwszej połowy, ale kolejne bramki padły dopiero po przerwie.

W 57. minucie kombinacyjną akcję zagrali Kamil Wiśniewski i Ciach. Sprytnym strzałem w krótki róg druga bramkę dla Świtu zdobył Kamil Wiśniewski. W 75. minucie sam na sam z bramkarzem gości wyszedł Ciach, jednak Maciej Kilkolski obronił. Piłka znów trafiła pod nogi napastnika nowodworzan, ten wycofał do nabiegającego Szymona Kuźmy, który nie zmarnował okazji.

Zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego zwyciężyli 3:0 i tym samym obronili tytuł zdobywcy Pucharu Polski MZPN. Oznacza to, że Świt oprócz trofeum zdobył 40 000 zł i awans do centralnych rozgrywek turnieju tysiąca drużyn. W kolejnej rundzie może już trafić na zespół nawet z Ekstraklasy.

Adam Szabłowski, fot. Ewa Gruszka

Finał Pucharu Polski MZPN
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Legia II Warszawa 3:0 (1:0)
Bramki: 10′ Arkadiusz Ciach, 57′ Kamil Wiśniewski, 75′ Szymon Kuźma.

Świt: Prus – Długołęcki, Kamiński, Cuch, Cieślak (85′ Niesłuchowski), Sosnowski, Kuźma (85′ Drewnowski), Michalik B., Wiśniewski (85′ Drewnowski), Ciach (89′ Bykowski), Tlaga (64′ Kwiatkowski).
Legia II: Kikolski – Konik (80′ Wojtysiak), Astiz, Matsenko, Pruchnik, Warchoł (80′ Czajkowski), Cichocki, Kwietniewski, Gościniarek, Cielemięcki (76′ Kwiatkowski), Pierzak.

Sędziowie: Piotr Rzucidło – Krzysztof Sawicki, Michał Kowalczyk – Mateusz Brzeski (techniczny).
Żółte kartki: Kuźma, Kwiatkowski (Świt).
Widzów: 500