Przerywamy passę Znicza!  |  Znicz Biała Piska – Świt 0:2 (0:2)

Biało-Zieloni zwyciężyli w Wielką Sobotę ze Zniczem Biała Piska 2:0. Bramki dla nowodworzan w wyjazdowym meczu zdobyli Łukasz Sosnowski i Sebastian Cuch.

Świt bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Już w 3. minucie piłkarze trenera Mariusza Miecznikowskiego wyszli na prowadzenie. Strzałem z rzutu wolnego z 30-stu metrów gola strzelił Łukasz Sosnowski. Podwyższenie prowadzenie przyszło 10 minut później. Po dośrodkowaniu Sosnowskiego z rzutu rożnego piłkę z dalszego słupka zbił Arkadiusz Ciach, a Sebastian Cuch zdobył bramkę głową.

Gospodarze także mieli swoje okazje, ale na ich drodze stawał Jakub Lemanowicz lub słupek bramki Świtu. Ponadto miejscowym utrudniła czerwona kartka z 74. minuty Sebastiana Jarosza. Ostatecznie dwubramkowa zaliczka z początku meczu okazała się wystarczająca i Świt rozpoczął rozgrywki w grupie mistrzowskiej od wyjazdowego zwycięstwa. Dodatkowo wygrana Świtu przerwała passę 15-stu meczów bez porażki, którą Znicz zapoczątkował zwycięstwem 1:0 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Po 22. kolejce nowodworzanie awansowali na 5. miejsce w tabeli III ligi i do lidera – Pogoni Grodzisk Mazowiecki tracą 10 punktów. Kolejne spotkanie Świt rozegra w najbliższą sobotę. O 16:00 na własnym stadionie zmierzy się z Unią Skierniewice (4. miejsce).

Znicz Biała Piska – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 (0:2)

Bramki: 3′ Łukasz Sosnowski, 13′ Sebastian Cuch.

Znicz: Radzikowski – Ruszczyk (61′ Denis), Kuśnierz, Molski, Romachów, Jambrzycki, Woźniak (61′ Jarosz), Furman, Famulak (46′ Fiedorowicz), Kalinowski (81′ Ołów), Giełażyn.

Świt: Lemanowicz – Długołęcki, Cuch, Drwęcki, Kamiński, Niesłuchowski (59′ Bykowski), Sosnowski, Kuźma (87′ Drewnowski), Michalik B., Wiśniewski (72′ Michalik H.), Ciach.

Żółte kartki: Kuśnierz, Furman – Długołęcki, Cuch, Bykowski, Michalik B., Wiśniewski, Michalik H.

Czerwona kartka: 74′ Jarosz (Znicz)

Sędzia: Wojciech Kretek (Piotrków Trybunalski)

zestaw bitewny przez Lewego Autor & nbsp;