Porażka z Unią  |  Świt – Unia Skierniewice 2:4 (2:3) [WIDEO, FOTO]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na własnym stadionie z Unią Skierniewice 2:4. W ubiegłą sobotę bramki dla Biało-Zielonych strzelili Krzysztof Wojciechowski (samobójcza) i Mateusz Długołęcki.

Mecz rozpoczął się bardzo pomyślnie dla Świtu, podobnie jak z Legionovią. Już w 13. minucie nowodworzanie po samobójczej bramce Krzysztofa Wojciechowskiego wyszli na prowadzenie. Trzy minuty później podwyższyli wynik po trafieniu Mateusza Długołęckiego. Wszystko wydawało się być pod kontrolą, aż do bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziego Michała Wasila, który w 29. minucie podyktował rzut karny. Przyjezdni wykorzystali okazję i strzelili kontaktowego gola.

Sytuacja wybiła z rytmu nowodworzan, a Unia grała z minuty na minutę coraz lepiej, co poskutkowało w końcówce pierwszej połowy. W 44. minucie do bramki Świtu trafił Andrzej Krajewski, a tuż przed ostatnim gwizdkiem Hubert Berłowski i to goście schodzili do szatni prowadząc. Po zmianie stron Unia prowadziła grę, a Świt starał się odmienić losy meczu. W 72. minucie po faulu jednego z zawodników Biało-Zielonych sędzia ponownie podyktował „jedenastkę”, którą znów wykorzystał Kamil Sabiłło i przesądził o rezultacie meczu. W doliczonym czasie gry czerwoną karta został ukarany napastnik Świtu – Arkadiusz Gajewski za faul na bramkarzu gości, co oznacza, że nie będzie mógł wystąpić w kilku najbliższych spotkaniach ligowych.

Kolejny mecz zawodnicy trenera Mariusza Miecznikowskiego zagrają na wyjeździe z Polonią Warszawa. Spotkanie zaplanowano na 28 sierpnia na godz. 19:11.

fot. Lewy Photo

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Unia Skierniewice 2:4 (2:3)
Bramki: Krzysztof Wojciechowski 13′ (s), Mateusz Długołęcki 17′ – Kamil Sabiłło 29′ (k), 72′ (k), Andrzej Krajewski 44′, Hubert Berłowski 45′.

Świt: 57. Lemanowicz – 8. Długołęcki, 3. Cuch, 2. Kamiński, 19. Cieślak (63′ 21. Ruciński), 99. Bykowski (63′ 11. Kowalczyk), 64. Sosnowski (81′ 25. Nawotczyński), 33. Basiuk (59′ 24. Michalik B.), 16. Tkaczyk, 7. Michalik H. (59′ 10. Kwiatkowski), 9. Gajewski.

Unia: 12. Wlazłowski – 4. Wojciechowski, 11. Ogłoziński, 14. Winkler, 8. Krajewski, 6. Waśniowski, 5. Kowalczyk, 27. Nowak (78′ 19. Kurtanidze), 7. Berłowski (69′ 94. Kłąb), 10. Makych, 9. Sabiłło (78′ 77. Jasiński).

Żółte kartki: Cuch, Kwiatkowski, Gajewski – Ogłoziński, Krajewski, Waśniowski, Nowak, Makuch.
Czerwone kartki: Gajewski 90′ (Świt).
Sędzia: Michał Wasil (KS Lublin).
Widzów: 180.