Porażka z Ruchem

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowiecki 1:2. Jedyną bramkę dla Biało Zielonych zdobył w 14. minucie z rzutu karnego Marcin Kozłowski.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Świtu. Już w 13. minucie nowodworzanie wykonywali rzut różny, a po strzale Krystiana Pomorskiego piłkę ręką w polu karnym odbił jeden z obrońców Ruchu. Stały fragment na bramkę zamienił Marcin Kozłowski. Gospodarze wyrównali kilka minut później. Fenomenalnym strzałem z lewej strony popisał się Jan Zysik trafiając w okienko bramki Mateusza Prusa. W 25. minucie Ruch wykonywał rzut wolny. Po sprytnym rozegraniu i uderzeniu po ziemi piłka wpadła do bramki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Tecław. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem miejscowych.

W 60. minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Rafał Maciejewski z woleja trafił w słupek. 7 minut później Pomorski wszedł z lewej strony w pole karne, a po próbie dośrodkowania piłka znów trafiła w rękę obrońcy Ruchu. Tym razem sędzia nie zdecydował się podyktować jedenastki i wskazał na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie bliski zdobycia bramki był Radosław Kamiński. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie w 87. minucie, jednak świetną intuicyjną obroną popisał się Prus.

Nowodworzanie po porażce spadł na 14. miejsce, a w najbliższą niedzielę przed własną publicznością zagra z bezpośrednim rywalem w ligowej tabeli – Bronią Radom. Początek meczu o godz. 17.00.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (2:1)

Bramki: Jan Zysik 21′, Jakub Tecław 25′ – Marcin Kozłowski 14′

Świt: Prus – Kamiński, Pomorski, Ostrowski, Broniszewski, Kozłowski (74′ Rudnicki), Tlaga (84′ Tkaczyk), Napora, Wiśniewski, Basiuk, Maciejewski.

Żółte kartki: Pasko – Wiśniewski.

fot. Michał Kulesza