Porażka z rezerwami Jagi  |  Świt – Jagiellonia II 1:3 (0:3) [bramki, zdjęcia]

Nowodworzanie ulegli rezerwom Jagiellonii Białystok 1:3. Jedyne trafienie dla Świtu zaliczył Piotr Basiuk.

W Wielką Sobotę Biało-Zieloni przystąpili do meczu bez kontuzjowanych Szymona Kuźmy i Łukasza Sosnowskiego, którzy doznali urazów w spotkaniu z Polonią Warszawa. Mimo wyniku meczu, pierwsze 15  minut meczu w wykonaniu Świtu było bardzo dobre. W 19. minucie Jagiellonia miała stały fragment gry. Z około 18-stu metrów bezpośrednio z rzutu wolnego pierwszą bramkę dla gości zdobył Bartosz Wiktoruk. To był moment, w który Jagiellonia przejęła inicjatywę. Kilka minut później Sławomir Abramowicz wznowił grę, wykopując w pole karne Świtu. W nim zupełnie nie porozumieli się Albert Posiadała z Sebastianem Cuchem, a wykorzystał to Maciej Twarowski podwyższając prowadzenie. W 32. minucie było już 0:3. Znów pogubili się obrońcy Świtu po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i zgraniu głową Bartosza Dyszy. Tym razem spokojnym strzałem przy słupku na listę strzelców wpisał się Michał Żyro.

Na domiar wszystkiego w 40. minucie poważnej kontuzji kolana doznał Arkadiusz Gajewski, który bezpośrednio z boiska musiał zostać odwieziony do szpitala. Nowodworzanie po zmianie stron odzyskali kontrolę, jednak wystarczyło to na strzelenie jednego gola. W 56. minucie po podaniu Bartosza Michalika do bramki Jagiellonii strzelił Piotr Basiuk.

Następny mecz Świt zagra w środę, 20 kwietnia. W ramach 1/4 finału ForBET Pucharu Polski Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej nowodworzanie zmierzą się przy Sportowej 66 z Legią II Warszawa. Początek meczu zaplanowano na godz. 17:00.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok 1:3 (0:3)

Bramki: Piotr Basiuk 56′ – Bartosz Wiktoruk 19′, Maciej Twarowski 27′, Michał Żyro 32′.

Świt: Albert Posiadała – Bartosz Michalik, Sebastian Cuch, Radosław Kamiński, Patryk Cieślak, Filip Kowalczyk (46′ Piotr Basiuk), Hubert Michalik, Jacek Tkaczyk, Yaroslav Yampol, Jan Nawotczyński (60′ Mateusz Kwiatkowski), Arkadiusz Gajewski (40′ Jewhen Radionow).

Jagiellonia II: Sławomir Abramowicz – Szymon Pankiewicz, Bartosz Dyszy, Błażej Augustyn, Jan Majsterek, Mikołaj Wasilewski (90′ Kamil Huczko), Narek Grigorjan (65′ Hubert Karpiński), Bartosz Wiktoruk, Bartosz Bayer, Maciej Twarowski, Michał Żyro (85′ Kacper Głowicki).

Żółte kartki: Cuch – Dyszy, Augustyn, Majsterek, Wasilewski.

Widzów: 225.

Sędzia: Tomasz Majkowski (WS Łódź).