Porażka z liderem | Świt – Korona II Kielce 3:4

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał w sobotnim sparingu 3:4 z rezerwami Korony Kielce. Był to przedostatni sprawdzian Biało-Zielonych przed wznowieniem rozgrywek.

Korona II Kielce po rundzie jesiennej piastuje pozycję lidera III ligi gr. IV. Kielczanie po pierwszej połowie prowadzili 4:1, a jedyne trafienie dla Świtu padło po części za sprawą Titasa Milašius, po którego dośrodkowaniu piłka odbiła się od jednego z zawodników Korony i wpadła do bramki.

Po zmianie stron Świt ruszył do odrabiania strat. Najpierw z rzutu karnego drugiego gola strzelił Rafał Maciejewski, a później bramkę kontaktową zdobył Mateusz Kwiatkowski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem kielczan.

Ostatni sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej podopieczni trenera Marka Brzozowskiego rozegrają w najbliższą sobotę 28 lutego. Nowodworzanie zmierzą się o godz. 14:00 w Sierakowicach Lewych (koło Skierniewic) na naturalnej murawie z rezerwami Legii Warszawa.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Korona II Kielce 3:4 (1:4)

Bramki: samobójcza, Maciejewski, Kwiatkowski – P. Lisowski, Zalazar, Piróg x2

Świt (I połowa): Niezgoda – Długołęcki, Cuch, Drwęcki – Wiśniewski, Pomorski, Basiuk, Milašius – Kwiatkowski, Ciach, Maciejewski.
(II połowa):
Prus – Kusiński, Kamiński, Czajka – Pomorski, Michalik B., Kwiatkowski, Michalik H. – Cieślak, Milašius, Wiśniewski.

Korona II: Sokół (60′ Wojno) – Prętnik (60′ Lioi), Pierzchała, Seweryś (45′ Sewerzyński), Szelągowski (45′ Bujak) – Lioi (45′ Szałas), Kaczmarski (45′ Jopkiewicz), P. Lisowski (45′ Górski), Sowiński (45′ Długosz) – Zalazar (60′ Gromulski), Piróg (45′ Rogoziński).

fot. Miromir Murawski, info: własne/korona-kielce.pl