Porażka z GKS-em  |  Świt – GKS Wikielec 0:1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ 0:1 na własnym boisku z GKS-em Wikielec. Jedyna bramka dla gości padła w 42. minucie  z rzutu karnego.

Trener Mariusz Miecznikowski miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. W kadrze zabrakło jedynie Mateusza Długołęckiego i Piotra Wrzesińskiego, którzy leczą drobne kontuzje. W wyjściowym składzie pojawili się za to Hubert Michalik i Radosław Kamiński.

Niestety, nie był to jednak udany mecz w wykonaniu nowodworzan. Mimo przewagi w posiadaniu piłki, długim utrzymywaniu się przy piłce, brakowało tzw. „parcia” na bramkę rywali i wykończenia akcji. Goście, ustawieni głównie na kontrataki, radzili sobie w tym elemencie lepiej, niż Świt w grze pozycyjnej. Taka taktyka poskutkowała w 42. minucie. Po faulu w polu karnym Radosława Kamińskiego na Patryku Rosolińskim, sędzia Tomasz Majkowski podyktował rzut karny. Stały fragment gry na bramkę zamienił Michał Jankowski i GKS na przerwę zszedł z jednobrakowym prowadzeniem.

Zmiana stron nie przyniosła większych zmian. Mariusz Miecznikowski zdecydował się na wprowadzenie Michała Drewnowskiego i Mateusza Kwiatkowskiego. Szczególnie druga zmiana dała pozytywny impuls w drużynie Świtu i pojawiało się coraz więcej ofensywnych akcji, jednak żadna z nim nie zakończyła się golem dla Biało Zielonych.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał swój czwarty mecz w tym sezonie, ale utrzymał pozycję wicelidera rozgrywek. Następne spotkanie zawodnicy trenera Miecznikowskiego zagrają w najbliższą środę o godz. 13:00. Zmierzą się w ramach 13. – zaległej kolejki z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – GKS Wikielec 0:1 (0:1)

Bramka: Michał Jankowski 42′ (k)

Świt: Prus – Tlaga, Drwęcki, Kamiński, Kusiński, Wiśniewski (46′ Kwiatkowski), Kuźma (73′ Tkaczyk), Sosnowski, Michalik B., Michalik H. (46′ Drewnowski), Ciach.

GKS: Wieczerzak – Korzeniewski, Górski, Kacperek, Jajkowski Sz., Rosoliński (85′ Wacławski), Cistowski, Jajkowski M. (60′ Jurczak), Szypulski, Jankowski, Suchocki (73′ Bartkowski).

Żółte kartki: Michalik B., Ciach, Cuch (rezerwowy) – Kacperek, Jajkowski M., Bartkowski.

Sędzia: Tomasz Majkowski (WS Łódź).