Porażka z Ełkiem

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał przedświąteczne spotkanie z niżej notowanym Mazurem Ełk 1:3. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Marcin Kozłowski.

Nowodworzanie pierwszego gola stracili w 28. minucie. Maciej Radaszkiewicz otrzymał podanie z lewego skrzydła i z bliskiej odległości pokonał Mateusza Prusa.  Goście podwyższyli prowadzenie tuż po przerwie. Maciej Famulak zgrał na lewą stronę do Macieja Zieniewicza, a ten podał do wybiegającego zza pleców Radosława Kamińskiego – Bartosza Gużewskiego, który zdobył drugą bramkę dla ełczan. Przyjezdni strzelili trzeciego gola dwie minuty później. Prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Radaszkiewicz i w sytuacji sam na sam obronił Mateusz Prus. Po interwencji bramkarza Świtu piłka trafiła Kacpra Jagłowskiego, który precyzyjnym strzałem z około 23 metrów trafił po raz trzeci.

Nowodworzanie strzelili jedynego gola w 62. minucie. Dobrym podaniem do wychodzącego zza obrońców Ełku Radosława Śledziewskiego, obsłużył Sebastian Cuch. Ten drugi zagrał do wychodzącego Kozłowskiego, który ustalił wynik. Mimo, że Świt próbował „dogonić” wynik, ostatecznie mecz zakończył się porażką 1:3.

Świt następny mecz zagra w środę 24 kwietnia w ramach 1/4 finału Pucharu Polski. Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego zmierzą się na wyjeździe z czwartoligową Koroną Ostrołęka. Początek meczu o godz. 17:00.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Mazur Ełk 1:3 (0:1)

Bramki: Kozłowski 67′ – Radaszkiewicz 28′, Gużewski 51′, Jagłowski 53′

Świt: Prus – Kamiński, Ostrowski (64′ Cuch), Drwęcki, Michalik (46′ Śledziewski), Rudnicki (64′ Szulkowski), Kozłowski, Tlaga, Wiśniewski, Basiuk, Maciejewski

Mazur: Radzikowski, Gołaszewski, Molski, Kalicki, Gużewski, Radaszkiewicz (90′ Krupiński), Łapiński, Jagłowski (90′ Rosiński), Famulak, Zieniewicz, Berezovskyi (78′ Żęgota)

Żółte kartki: Ostrowski, Drwęcki – Gołaszewski, Radaszkiewicz, Famulak